Sisukord
Kultuur
Postimees
27.02.2018
Eesti Kohus tagastas Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti prokuratuurile (10) Minister: sotsiaalsüsteem lubas aastaid raha valesti kasutada (8) Peterburi jääkamaka ohver Milana – kaheksa aastat kannatusi ja väikseid võite (4) Elupäästja medaliga autasustatud mees hakkas sarisüütajaks (6) Majandus FOTOD JA VIDEO: Narva-Jõesuu sanatoorium vaatab uhkusega tagasi Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Läti hädas välishoiustega Välismaa KOHALIK VAADE. Mehhiko kolme kummituse vahel Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Itaalia abivajajad pöörduvad paremäärmuslaste poole (1) Arvamus Juhtkiri: Pyeongchangi optimismi sisendav sooritus Taavi Minnik: aga juhivad meid eksimatud (11) Olev Remsu: meie riik, meie president (5) Tarmo Pikner: innovatsioon tuleb Kellylt ja Henrylt, mitte valuutavahetajatelt Vastukajasid vabariigi aastapäeva kontserdile (1) Postimees 1925. aastal: Eesti saavutused on meie endi käes (1) Kultuur Eesti pidu pani Berliini vaikse saatkondade kvartali kajama Berliini filmifestival tegi kummarduse naisloojatele (1) Berliin tänas Neeme Järvit püsti seistes Sport Alonso alustas F1-teste õnnetusega Viimane statistikapomm Pyeongchangi olümpiast ehk hulganisti põnevaid fakte (1) Maailmameistrite vormija lahkus ametist. Mis saab edasi? Andres Vaheri viis olümpiahetke: siirus liigutas (1) Tairo Lutteri viis olümpiahetke: spordi ja looduse vaatemäng (1) Ott Järvela viis olümpiahetke: hea nali töötab alati Siim Kaasiku viis olümpiahetke: mõtted Eesti medalist Tervis Kui vanad harjumused ei kao: kehva toitumisega maovähendajaid ohustab toitainepuudus Tartu Kaspar Kokk: Tartu ei ole tööstuslinn President premeeris usinamaid rahvaluule kogujaid Signe Kivi: hakid ja Faust. Sinine ja valge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti pidu pani Berliini vaikse saatkondade kvartali kajama

2 min lugemist
EV 100 pidu Berliinis Eesti saatkonnas, poistekoor ja Hirvo Surva FOTO: Kerstin Vihman

«Pizzeria Anarchia,» on keegi kirjutanud Berliini Eesti saatkonna vastas asuvale teetõkkele. Selle tõkke taga asub Saksa kaitseministeerium, sünge ja pime risttahukas. Aga üle tee on meie saatkonnas 24. veebruari õhtul uksed pärani lahti, aknad tuledes ja uste taga sabad.

Rõõmsat päikese karva klassitsistlik maja on saatkonnahoonete seas Berliinis vanuselt teine. «Lõhki aetakse kohe see maja,» mõtlesin, kui Berliini eestlaste, siia sõitnud kodueestlaste ja Eesti sõpradega sabas seisin, et saaks väikese lipuvärvides lindikese rinda pista. Eesti kultuuriatašee Merit Kopli ütles, et tavaliselt peaks esimese korruse vastuvõturuum mahutama 250 inimest, aga täna õhtul oli külalisi vähemalt 400.

Klišee oleks kirjutada, et vastuvõtt kulges soojas ja sõbralikus õhkkonnas, aga need ongi kõige õigemad sõnad. Külaliste kostüümid katsid skaala õhtukleitidest kampsuniteni ja pohladena sagisid selles inimmassis Estonia poistekoori tumepunaste sametpintsakutega lauljad. Esitati kauneid eesti laule – jah, me kõik lendasime mesipuu poole 24. veebruari õhtul, mis siis et kodust kaugel. Tunnistan, et mul läheb praegugi silm märjaks, kui meenutan, kuidas me kõik Hirvo Surva juhatamisel Eesti hümni laulsime. Ma ei uskunud, et minus veel sellist sentimentaalsust  on, aga tõesti.

EV 100 pidu Berliini Eesti saatkonnas. Kristjan Järvi ja Tuulikki Bartosiki ansambel FOTO: Kerstin Vihman

Pidu võttis hoopis ägedamad toonid, kui kella 23 paiku saabus otse Berliinis antud kontserdilt Tuulikki Batrosik oma ansambliga. Kui nad olid end kartulisalati ja täidetud munadega kosutanud, pakiti kohe pillid lahti ja lahti läks ka möll.

Kuna külalised olid enne seda väärikalt ja viisakalt head Eesti õlut, viina ja Vana Tallinna lipsu vahele lasknud, polnud eestlastel erilist probleemi väljajagatud laululehtedelt hõisata «Jää jumalaga, Mann» ja «Jää vabaks, Eesti meri», «Eestlane olen ja eestlaseks jään» jne.

Siin tähistab oma riigi 100. sünnipäeva laulurahvas, said tunda Berliini saatkondade rajooni vaiksed ja ontlikud tänavad.

* Ajakirjaniku reisi Berliini toetasid Postimees ja EV 100.

Seotud lood
26.02.2018 28.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto