Sisukord
Tervis
Tänane leht
27.02.2018
Eesti Kohus tagastas Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti prokuratuurile (10) Minister: sotsiaalsüsteem lubas aastaid raha valesti kasutada (8) Peterburi jääkamaka ohver Milana – kaheksa aastat kannatusi ja väikseid võite (4) Elupäästja medaliga autasustatud mees hakkas sarisüütajaks (6) Majandus FOTOD JA VIDEO: Narva-Jõesuu sanatoorium vaatab uhkusega tagasi Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Läti hädas välishoiustega Välismaa KOHALIK VAADE. Mehhiko kolme kummituse vahel Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Itaalia abivajajad pöörduvad paremäärmuslaste poole (1) Arvamus Juhtkiri: Pyeongchangi optimismi sisendav sooritus Taavi Minnik: aga juhivad meid eksimatud (11) Olev Remsu: meie riik, meie president (5) Tarmo Pikner: innovatsioon tuleb Kellylt ja Henrylt, mitte valuutavahetajatelt Vastukajasid vabariigi aastapäeva kontserdile (1) Postimees 1925. aastal: Eesti saavutused on meie endi käes (1) Kultuur Eesti pidu pani Berliini vaikse saatkondade kvartali kajama Berliini filmifestival tegi kummarduse naisloojatele (1) Berliin tänas Neeme Järvit püsti seistes Sport Alonso alustas F1-teste õnnetusega Viimane statistikapomm Pyeongchangi olümpiast ehk hulganisti põnevaid fakte (1) Maailmameistrite vormija lahkus ametist. Mis saab edasi? Andres Vaheri viis olümpiahetke: siirus liigutas (1) Tairo Lutteri viis olümpiahetke: spordi ja looduse vaatemäng (1) Ott Järvela viis olümpiahetke: hea nali töötab alati Siim Kaasiku viis olümpiahetke: mõtted Eesti medalist Tervis Kui vanad harjumused ei kao: kehva toitumisega maovähendajaid ohustab toitainepuudus Tartu Kaspar Kokk: Tartu ei ole tööstuslinn President premeeris usinamaid rahvaluule kogujaid Signe Kivi: hakid ja Faust. Sinine ja valge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peterburi jääkamaka ohver Milana – kaheksa aastat kannatusi ja väikseid võite

5 min lugemist
Peavalud takistavad Milana Kaštanoval harjutuste tegemist. FOTO: fontanka.ru

Kaheksa aastat tagasi tabas Peterburis õppinud  Milana Kaštanovat katuselt kukkunud jääkamakas, sest katust puhastanud töölised olid unustanud panna tänavale hoiatusmärgid. Arstide poolt lootusetuks juhtumiks tunnistatud tütre eest aastaid võidelnud vanemate visadus on vilja kandnud. 

Tellijale Tellijale

«Tunnen end enam-vähem normaalselt,» rääkis Milana aeglaselt, hoolikalt sõnu valides Peterburi väljaandele Fontanka. «Praegu lõppes füsioteraapia ja ma saan puhata, ootan logopeedi. Naist vaevavad peavalud, mis segavad treenimist. Pikali olles pea ei valuta. «Tahan saada iseseisvaks, taas ise liikuda, ise endaga hakkama saada,» rääkis Milana.

Ta ei mäleta, mis juhtus kaheksa aasta eest. Naisel on meeles, et ta tuli Tallinnast Neevalinna ja astus ülikooli psühholoogiat õppima. Jalutas mööda talvist linna ja oli õnnelik. Tal oli kaaslane, kellega plaanis abielluda. Edasi mäletab ta vaid, et lebas kuskil ega suutnud silmi avada. Esimese sõna pärast õnnetust ütles naine peaaegu aasta hiljem. Saksamaal Kölni kliinikus küsis arst ta käest midagi inglise keeles, Milana sai temast aru ning suutis äkki vastata «Yes».

26.02.2018 28.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto