Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.02.2018
Eesti Kohus tagastas Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti prokuratuurile (10) Minister: sotsiaalsüsteem lubas aastaid raha valesti kasutada (8) Peterburi jääkamaka ohver Milana – kaheksa aastat kannatusi ja väikseid võite (4) Elupäästja medaliga autasustatud mees hakkas sarisüütajaks (6) Majandus FOTOD JA VIDEO: Narva-Jõesuu sanatoorium vaatab uhkusega tagasi Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Läti hädas välishoiustega Välismaa KOHALIK VAADE. Mehhiko kolme kummituse vahel Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Itaalia abivajajad pöörduvad paremäärmuslaste poole (1) Arvamus Juhtkiri: Pyeongchangi optimismi sisendav sooritus Taavi Minnik: aga juhivad meid eksimatud (11) Olev Remsu: meie riik, meie president (5) Tarmo Pikner: innovatsioon tuleb Kellylt ja Henrylt, mitte valuutavahetajatelt Vastukajasid vabariigi aastapäeva kontserdile (1) Postimees 1925. aastal: Eesti saavutused on meie endi käes (1) Kultuur Eesti pidu pani Berliini vaikse saatkondade kvartali kajama Berliini filmifestival tegi kummarduse naisloojatele (1) Berliin tänas Neeme Järvit püsti seistes Sport Alonso alustas F1-teste õnnetusega Viimane statistikapomm Pyeongchangi olümpiast ehk hulganisti põnevaid fakte (1) Maailmameistrite vormija lahkus ametist. Mis saab edasi? Andres Vaheri viis olümpiahetke: siirus liigutas (1) Tairo Lutteri viis olümpiahetke: spordi ja looduse vaatemäng (1) Ott Järvela viis olümpiahetke: hea nali töötab alati Siim Kaasiku viis olümpiahetke: mõtted Eesti medalist Tervis Kui vanad harjumused ei kao: kehva toitumisega maovähendajaid ohustab toitainepuudus Tartu Kaspar Kokk: Tartu ei ole tööstuslinn President premeeris usinamaid rahvaluule kogujaid Signe Kivi: hakid ja Faust. Sinine ja valge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastukajasid vabariigi aastapäeva kontserdile

2 min lugemist
EV100 sünnipäevaetendus: no99 teekond, 3. katkend FOTO: Pilt videost

Arvamusi vabariigi sünnipäevapeo programmi kohta.

Rahvamuusik Mari Tammar: «Meie peaaegu 2000 aasta vanune regilaulutraditsioon vääriks kohta meie riiklike sündmuste kavas ja mitte kooriseadena, vaid just nimelt niisugusena üheskoos eestlaulja järel laulduna, et kõik tunneks, et on osalised ja nendegi hääl kõlab omadega kokku. See võiks olla meie Nokia ja järgmisel sajal aastal meie pidulike sündmuste lahutamatu osa, nii siin kodumaal kui ka mujal maailmas.»

Tõlkija Tiina Aug: «Palun vabandust: eesti nukraid rahvalaule, rahvariideid jmt oleme kuulnud/näinud juba küllalt viimase 25 aasta jooksul. Tegelikult kuulsime/nägime neid ka Vene ajal – kummalisel kombel neid meile vähemalt laulupidude ajal ja «rahvaste sõpruse» jmt üritustel lubati. Nii et side nendega pole iialgi katkenud.

Ma ei taha enam näha (vähemalt mitte telekas Eesti 100. sünnipäeval muude ürituste vahel) jälle taas kord ainult eesti labakuid (kui tahetakse viidata, et me oleme kellegi teise käpiknukud, siis tasuks selleks valida sobivam aeg ja koht). Ma tahaksin ükskord Eesti ajaloos olla ka rõõmus ja õnnelik. Eriti sünnipäeval.

Ja kui visata kivi kõigi Eesti mis tahes parteisse kuuluvate poliitikute kapsaaeda, siis sooviksin, et nõukaaegse retoorika asemel (peab / tuleb / on vaja teha kõik «helge tuleviku» jaoks) tehtaks ükskord ometi midagi ka helge OLEVIKU jaoks.»

Kirjanik Erik Tohvri: «Kui tekib tunne, et keegi tahab meie suursündmust sihilikult kahjustada või halvustada, tekib tahtmine appi hüüda – ja seda just loodetud-kardetud Ojasoo-Semperi lavastuse (?) puhul.

Võibolla olen juba liiga vana (85!) mõistmaks tänapäeva noorte mõttemaailma, aga lootsin, et pakutakse midagi hingesoojendavat ka neile, kes kogu okupatsiooni vältel hingevärinal midagi kaunist olid lootnud, aga ei…

Emotsionaalne tuletants, mis lõkke süütas, oli selles lavastuses minu jaoks ainus helge hetk, kõige muu kohta tahaks norida: milleks see Riia raudteesild ja üldse Kristjan Jaagu meenutamine, kui minnakse Tartu asemel hoopis Setumaale? Milleks need vene vanausuliste surnuaiad ja palvelad – kas selleks, et rajatagused ilkujad saaksid veelgi alust väita: Eesti on ju Venemaa osa? Mida sümboliseerivad need haudade vahel liikuvad zombid ja bussipeatus, kuhu ei saabu ühtegi bussi, jne…  

Tõesti sooviks, et leiduks keegi, kes selle «lavastuse» tabamatu kunstikeele niimoodi ära tõlgiks, et vähemalt pool eesti rahvast sellest aru saaks!»

Seotud lood
    26.02.2018 28.02.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto