Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.02.2018
Eesti Kohus tagastas Tallinna Sadama kriminaalasja süüdistusakti prokuratuurile (10) Minister: sotsiaalsüsteem lubas aastaid raha valesti kasutada (8) Peterburi jääkamaka ohver Milana – kaheksa aastat kannatusi ja väikseid võite (4) Elupäästja medaliga autasustatud mees hakkas sarisüütajaks (6) Majandus FOTOD JA VIDEO: Narva-Jõesuu sanatoorium vaatab uhkusega tagasi Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Läti hädas välishoiustega Välismaa KOHALIK VAADE. Mehhiko kolme kummituse vahel Putini uue ametiaja taga paistab 2024. aasta vari (4) Itaalia abivajajad pöörduvad paremäärmuslaste poole (1) Arvamus Juhtkiri: Pyeongchangi optimismi sisendav sooritus Taavi Minnik: aga juhivad meid eksimatud (11) Olev Remsu: meie riik, meie president (5) Tarmo Pikner: innovatsioon tuleb Kellylt ja Henrylt, mitte valuutavahetajatelt Vastukajasid vabariigi aastapäeva kontserdile (1) Postimees 1925. aastal: Eesti saavutused on meie endi käes (1) Kultuur Eesti pidu pani Berliini vaikse saatkondade kvartali kajama Berliini filmifestival tegi kummarduse naisloojatele (1) Berliin tänas Neeme Järvit püsti seistes Sport Alonso alustas F1-teste õnnetusega Viimane statistikapomm Pyeongchangi olümpiast ehk hulganisti põnevaid fakte (1) Maailmameistrite vormija lahkus ametist. Mis saab edasi? Andres Vaheri viis olümpiahetke: siirus liigutas (1) Tairo Lutteri viis olümpiahetke: spordi ja looduse vaatemäng (1) Ott Järvela viis olümpiahetke: hea nali töötab alati Siim Kaasiku viis olümpiahetke: mõtted Eesti medalist Tervis Kui vanad harjumused ei kao: kehva toitumisega maovähendajaid ohustab toitainepuudus Tartu Kaspar Kokk: Tartu ei ole tööstuslinn President premeeris usinamaid rahvaluule kogujaid Signe Kivi: hakid ja Faust. Sinine ja valge Meelelahutus Koomiks Sudoku

Minister: sotsiaalsüsteem lubas aastaid raha valesti kasutada

4 min lugemist
  • Riigi kulul spaasse enam ei pääse.
  • Omavalitsused kulutavad eakata abistamiseks mõeldud raha mujale.
  • Sotsiaalkindlustusameti töö põhimõtete muutmine andis suurt kokkuhoidu.
Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva (IRL) FOTO: Eero Vabamägi

Riik on aastaid lubanud vormistada puude neile, kel pole muud häda, kui et sissetulek on kesine või toimetulekuoskused kehvad. Sellal kui osavamad rahaküsijad on saanud käia riigi kulul spaas puhkamas, on mõni tõeline hädaline jäänud abita, tunnistab sotsiaalkaitseminister Kaia Iva (IRL).

Tellijale Tellijale

- Kui loen uudist, et puuetega laste abivahendite nimekirja tõmmatakse koomale, jääb mulle mulje, et sotsiaalsüsteemis ei jätku raha. Veidi hiljem selgub, et sotsiaalkindlustusamet on helde käega astmahaigetele lastele puuet vormistanud ja neid spaasse saatnud, kuigi nende tervis seda ei nõua. Kas meie sotsiaalsüsteemis on siis raha puudu või hoopis üle?

Ma arvan, et raha on puudu, aga ka olemasolevat raha ei kasutata iga kord kõige otstarbekamalt. Kui ministriks sain, selgus esimese asjana, et raha on puudu ja tuli rehabilitatsiooni vajavad lapsed ja täiskasvanud ootejärjekorda seada. Hakkasime sotsiaalkindlustusametiga uurima, milles asi. Üsna kiiresti sai selgeks, et pole vaja kõiki neid pabereid, mida rehabilitatsiooniplaani jaoks toodetakse.

26.02.2018 28.02.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto