E, 3.10.2022

Elupäästja medaliga autasustatud mees hakkas sarisüütajaks

Villu Päärt
, reporter
Elupäästja medaliga autasustatud mees hakkas sarisüütajaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
16. septembril 2016 said nii Rene Järlov (pildil) kui ka tema ema Ülle Järlov Tallinna Kumu auditooriumis kätte Elupäästja III klassi medali, kuna päästsid põlevast majast mehe ja pakkusid talle peavarju.
16. septembril 2016 said nii Rene Järlov (pildil) kui ka tema ema Ülle Järlov Tallinna Kumu auditooriumis kätte Elupäästja III klassi medali, kuna päästsid põlevast majast mehe ja pakkusid talle peavarju. Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht

Septembri keskpaik 2016. Tallinn, Kumu auditoorium. Õhkkond on pidulik. Õhus levib peenemate parfüümide hõngu. Klassikatäht Elina Nechayeva laulab. Hanno Pevkur, viimaseid kuid siseminister, kuigi ta seda veel ise ei tea, surub kätt. Tema kõrval on päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Valgamaalased Rene ja Ülle Järlov aitasid tunamullu hiliskevadel Helme vallas Holdre külas juba tuld võtnud eluhoonest välja televiisori taha magama jäänud mehe. Lisaks talutasid poeg ja ema põleva maja lähistel asunud hoonest välja ka seal maganud inimese. Pool aastat hiljem autasustas siseminister neid Elupäästja medaliga.

Rene Järlov postitas oma kangelasteost jutustavate ajaleheartiklite ja telelõikude viiteid oma Facebooki kontole.

Eelmise aasta aprillis toimus Läti piiri ääres Holdre külas rida salapäraseid süütamisi. Osutus, et kõikide põlengute väljakutsete taga oli Rene Järlov – teised magasid, tema aga passis peale ja kutsus päästeameti...

Möödunud aasta lõpul kinnitas Valga maakohus kokkuleppemenetluse, kus Rene Järlov sai karistuseks kaks aastat vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui ta kahe ja poole aasta jooksul ei pane toime uut kuritegu.

Märksõnad
Tagasi üles