Sisukord
Ilu & mood
Tänane leht
03.03.2018
Eesti «Positiivseid kirju ei saa ajakirjanikud tihti» Nüüd on tiigrite kord Vene valede masin töötleb ka omasid (10) Vene rahvas pandaks toetama ka sissetungi Baltimaadesse (81) Ühe pere tragöödia: naine kaotas oma laste isa, kasvatab üksi erivajadustega tütart ja kuulmishäirega poega (8) Välismaa Putini sõjaline ärplemine pahandas USAd (2) Jaanus Piirsalu kommentaar: Insener Putini hüperboloid Liis Elmiku kommentaar: Kas Itaaliast saab järgmine Kreeka? Arvamus Peksa oleks ikka saanud (8) Juhtkiri: Putini Wunderwaffe (8) Uue aja sportlane (2) Rahvatervise ohver (2) Rahapatakaga pressivihkaja EKI keelekool: ümber-sõnu Rannar Raba: üle laiba (5) Postimees 1998. aastal: Alex Lepajõe neli aastat võltspassiga illegaalselt Eestis Margus Punabi essee: kust tulevad pehmed mehed ehk uue maskuliinsuse bioloogilisest baasist (24) Kultuur EKI keelekool: ümber-sõnu Margus Punabi essee: kust tulevad pehmed mehed ehk uue maskuliinsuse bioloogilisest baasist (24) Sport Trooninõudleja viimane võimalus Tarbija Tarbijakaitseamet hoiatab kahe veebikaupleja eest Lugeja küsib: miks ei ole rongides turvavöösid? Märtsikuu ostukorv: hinnad on kuu ajaga langenud AK 12 veidrat Eestit ehk tundub, et olevikul pole häda midagi AK küsitlus: mufti, rabi, piiskop ja vasakpoolne soorollidest, bitcoinist ja kosmosest (1) Enn Tarvel: «Täiskasvanud rahvas peab suutma elada tõega» (12) Saja aasta sada lugu Thomas Pynchoni võimatu mõõtmatus Naistenalja, kaneelilõhnalist Viled sinised karedas peos. Kaebekõne Olev Remsu asjus Peeter Langovits: Piirivalve esimene oma lennuk teeb esimese lennu Hukkunud raudteelaste mälestusplaat taasavati 84 aastat hiljem Kalle Voolaid: Pyeongchangi olümpia õppetunnid ehk Pierre de Coubertin võib rõõmustada Arter Arteri suur intervjuu: Mihkel Mattisen: üldiselt meeldib inimestele see, mis tuleb südamest Filmiarvustus: «Nähtamatu niit». Meisterlikult kütkestav painaja Iseõppiv tark mees taskus: mida teeb tehisintellektiga nutitelefon? Rahvuslike riiete võidukäik presidendi vastuvõtul Suur finaal tulekul! «Eesti laulu» viis favoriiti Tallinlannast olümpiahõbe Postimehele: armastan Eestit, aga olen meeletult õnnelik, et esindan Venemaad (19) VIDEO: Munadega spordiala Oscarid tulevad seekord nägeluste saatel Paast ja ramm ühel taldrikul: proovi hapukapsa-avokaadokreemi Fotod: Vaata, kuidas sünnib uus automark - sportlik Cupra Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahvuslike riiete võidukäik presidendi vastuvõtul

2 min lugemist
Eesti Maaülikooli professor akadeemik, teaduspreemia laureaat Ülo Niinemets ja Triin Niinemets. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Paljudele võib tunduda, et minna presidendi vastuvõtule rahvariietes on lihtsaim tee, kuid tegelikult on sel puhul kerge valikuga mööda panna. Nii kandsid ka sel aastal mitmed külalised kaunist rahvarõivakomplekti, kaaslased kõrval aga ülikonda. Noppisime välja kümme parimat riietust, mis tegid au nii rahvuslikele mustritele ja rõõmu silmale.

Ajaloolane ja Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukas ja Liina Lukas. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Tõnis Lukase rõivakomplekt pole küll täielik, kuid moodustab abikaasaga mõnusa harmoonia. Mõlema riietuse rahvuslikud mustrid mõjuvad terviklikult.

Vabariigi Presidendi kultuurirahastu nõukogu liige, Tartu Ülikooli dotsent Mart Noorma ja Anu Reinart. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Väikesed detailid on need, mis mõjuvad pilkupüüdvalt. Paari riietust läbib ühise joonena oranž toon – tore on näha kirkamates toonides rahvarõivaid.

Ruhnu vallavanem Jaan Urvet ja Krista Urvet. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Mõnus on vaadata paare, kelle komplektid hästi kokku sobivad. Urvetite vestid moodustavad täiusliku terviku. Ja need pastlad! Väga armas paar.

Eesti Maaülikooli professor akadeemik, teaduspreemia laureaat Ülo Niinemets ja Triin Niinemets. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Ülo Niinemetsa kauni abikaasa kleit on võrratu! Katrin Kuldma loodud tikand sobib värvilt ja vormilt ja loob kauni koosluse. Sinine ja valge olid selle päeva puhul ideaalsed.

Riigikogu liige Kalle Laanet ja Kaie Rõõm-Laanet. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Kaie Rõõm-Laaneti kleit on saanud tänavu palju kiita ja ka meie ei hoia end tagasi. Elegantne ja moodne, pluss rahvusliku motiivi puudutus. See kleit oli ka üks moekunstnik Arne Niidu lemmikutest.

Maailma Terviseorganisatsiooni Eesti esinduse juht Marge Reinap ja Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Läänemaa rahvarõivastes Reinapid paistavad oma toonierksusega juba kaugelt silma. Ideaalsed komplektid mõjuvad veelgi paremini tänu Aivar Reinapi punastele detailidele, mis mõlema riietuse kokku seob. Tõeline pilgupüüdja!

Euroopa Kohtu kohtunik Küllike Jürimäe. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Küllike Jürimäe selga sobib rahvariie nii loomulikult, et lausa keeruline on teda seal vaibal mõnes muus kleidis ette kujutada. Blond juus ja kaunis mitmevärviline rahvariie mõjuvad eriti ehtsalt ja eestlaslikult.

Riigikogu liige Priit Sibul ja Heidi Sibul. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Seto rõivastes riigikogu liige Priit Sibul koos abikaasaga pakuvad tulevastele külalistele head eeskuju – kutsutu ja tema kaaslane võiksid moodustada terviku. Muidugi ei saa mainimata jätta Heidi Sibula kaelaehete rohkust, mis samas ei mõju kuidagi ülepakutult. Kõik on just nii, nagu olema peab!

Riigikogu liige Laine Randjärv. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Laine Randjärv särab kaunites Kihelkonna rahvarõivastes, mis sobivad talle kui valatult. Stiilipuhas sooritus, ka detailid mõjuvad värskelt.

Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur ja Helin Pevkur. FOTO: Raigo Pajula / Arno Mikkor / Vabariigi Presidendi Kantselei

Järva-Jaani rahvariided kaunistasid vastuvõtul Hanno Pevkurit ja tema abikaasat. Väga stiilipuhas valik, mis torkab silma nii peol kui ka pildigaleriis. Helini punane suu väärib eraldi plusspunke.

Seotud lood
02.03.2018 05.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto