Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (6) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (1) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (6) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (4) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile

1 min lugemist
Enn Tonka FOTO: Edasi

Tartu EPT asejuhataja, Tartu Töökollektiivide Liidu esimees ENN TONKA. NLKP liige, abielus, peres kasvamas poeg ja 2 tütart, lõpetanud 1977 TÜ juristidiplomiga. Kandideerib 39. valimisringkonnas. Üles seatud Eesti Töökollektiivide Liidu poolt.

-Valijad ei tea sinust suurt midagi. Kuidas kavatsed kasutada valimisteni jäänud nappi aega enda tutvustamiseks?

«Eelkõige tahan palju esineda. Jään valimiskampaania ajaks puhkusele. Arvan, et valimiskampaaniat ja igapäevast tööd ei saa ühel ajal hästi teha. Töö ei tohi kannatada ühiskondliku tegevuse tõttu. Kavatsen minna esinema ja ennast tutvustama sinna, kus palju rahvast koos. Näiteks sõlmitakse majandeis kollektiivlepinguid.»

-Oled NLKP liige. Kas sa ei karda, et valijad teevad sellest vastavad järeldused?

«See, et omal ajal kommunistliku parteisse astuti ja et nüüd välja astutakse, pole uhkustamiseks. Mulle meenub siinkohal tuntud ütlus: «Tere, sa ikka pätt, aga ma juba ammu miilits!» Suhted komparteiga klaarin peale EKP kongressi.»

-Kui sind valitakse rahvasaadikuks, tuleb sul suurem osa ajast Tallinnas olla. Kuidas vaatavad sellele kodused?

«Ma pole naise luba küsinud. Ta on alati minuga nõus ja toetab minu ettevõtmisi täielikult. Tal on minu eemalviibimisega kogemusi. Kui mind kaheks aastaks ohvitseriks võeti, siis meil oli juba laps ja abikaasa ootas teist. Ta tuli minuta toime.»

28.02.1990

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto