Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.02.2018
Eesti Niguliste kirik võeti koguduselt jõu ja kavalusega (7) Arstitõend päästis Peipsi kalakuninga kohtu alt (8) Rahapesuskandaal jõudis kardetud meheni (8) Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Sotsid lasevad auru välja, ent jätkavad Ossinovskiga (10) Majandus Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam Välismaa KOHALIK VAADE. Slovakkia ajakirjaniku tapmises kahtlustatakse maffiat Küpros pani ajakirjanikele päitsed pähe Salapärasel Wagneri grupil võis olla lepinguline kohustus ameeriklasi rünnata (23) Venemaa ja Süüria lubatud humanitaarpaus Ida-Ghoutas osutus pettuseks (2) RAND: Vene rünnaku esimestel nädalatel oleks NATO tõsiselt hädas (60) Arvamus Mihkel Mutt: «Kuradile käigu jagatud kuulsus!» (2) Erkki Bahovski: Soome murtud sild. Miks me küll nii teeme? (12) Juhtkiri: põhiseadusvastane sehvt (6) Tõnis Oja: Läti õppetund Andrei Kuzitškin Eesti juubelipeost: kord saja aasta jooksul võiks siiski pidutseda nii kuis saab (8) Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile Lugejate kirjad: Konstantiin, vaktsiin ja aestid Kultuur Nullindate comeback (1) Kõik teed viivad inimesest välja Faust, moodne inimene Sport Barcelona vutitäht teeb tenniseajalugu Kelly Sildaru vaevad läbi: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!» (1) Ilmataat jättis jalgpallurid suluseisu (1) Tallinn Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Tartu Jääaja keskuses möllavad Kalevipojad Elva vald kehtestas oma abivajajatele hinnakirja Lauri Leas: kas parem on olla õnnetu progeja või õnnelik filosoof? Salasuitsud liiguvad üle piiri nii muulade kui droonidega (1) Põltsamaa abivallavanem alustab tööd 1. aprillil (1) Coop Panga juht: brändilojaalsus on panganduses kaduv nähtus Uues noortekeskuses lõbustab lapsi ämblik Miku Mudilased teavad, et emakeelt räägib laps oma emaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile

1 min lugemist
Enn Tonka FOTO: Edasi

Tartu EPT asejuhataja, Tartu Töökollektiivide Liidu esimees ENN TONKA. NLKP liige, abielus, peres kasvamas poeg ja 2 tütart, lõpetanud 1977 TÜ juristidiplomiga. Kandideerib 39. valimisringkonnas. Üles seatud Eesti Töökollektiivide Liidu poolt.

-Valijad ei tea sinust suurt midagi. Kuidas kavatsed kasutada valimisteni jäänud nappi aega enda tutvustamiseks?

«Eelkõige tahan palju esineda. Jään valimiskampaania ajaks puhkusele. Arvan, et valimiskampaaniat ja igapäevast tööd ei saa ühel ajal hästi teha. Töö ei tohi kannatada ühiskondliku tegevuse tõttu. Kavatsen minna esinema ja ennast tutvustama sinna, kus palju rahvast koos. Näiteks sõlmitakse majandeis kollektiivlepinguid.»

-Oled NLKP liige. Kas sa ei karda, et valijad teevad sellest vastavad järeldused?

«See, et omal ajal kommunistliku parteisse astuti ja et nüüd välja astutakse, pole uhkustamiseks. Mulle meenub siinkohal tuntud ütlus: «Tere, sa ikka pätt, aga ma juba ammu miilits!» Suhted komparteiga klaarin peale EKP kongressi.»

-Kui sind valitakse rahvasaadikuks, tuleb sul suurem osa ajast Tallinnas olla. Kuidas vaatavad sellele kodused?

«Ma pole naise luba küsinud. Ta on alati minuga nõus ja toetab minu ettevõtmisi täielikult. Tal on minu eemalviibimisega kogemusi. Kui mind kaheks aastaks ohvitseriks võeti, siis meil oli juba laps ja abikaasa ootas teist. Ta tuli minuta toime.»

28.02.1990

Seotud lood
27.02.2018 01.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto