Sisukord
Maailma majandus
Tänane leht
28.02.2018
Eesti Niguliste kirik võeti koguduselt jõu ja kavalusega (7) Arstitõend päästis Peipsi kalakuninga kohtu alt (8) Rahapesuskandaal jõudis kardetud meheni (8) Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Sotsid lasevad auru välja, ent jätkavad Ossinovskiga (10) Majandus Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam Välismaa KOHALIK VAADE. Slovakkia ajakirjaniku tapmises kahtlustatakse maffiat Küpros pani ajakirjanikele päitsed pähe Salapärasel Wagneri grupil võis olla lepinguline kohustus ameeriklasi rünnata (23) Venemaa ja Süüria lubatud humanitaarpaus Ida-Ghoutas osutus pettuseks (2) RAND: Vene rünnaku esimestel nädalatel oleks NATO tõsiselt hädas (60) Arvamus Mihkel Mutt: «Kuradile käigu jagatud kuulsus!» (2) Erkki Bahovski: Soome murtud sild. Miks me küll nii teeme? (12) Juhtkiri: põhiseadusvastane sehvt (6) Tõnis Oja: Läti õppetund Andrei Kuzitškin Eesti juubelipeost: kord saja aasta jooksul võiks siiski pidutseda nii kuis saab (8) Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile Lugejate kirjad: Konstantiin, vaktsiin ja aestid Kultuur Nullindate comeback (1) Kõik teed viivad inimesest välja Faust, moodne inimene Sport Barcelona vutitäht teeb tenniseajalugu Kelly Sildaru vaevad läbi: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!» (1) Ilmataat jättis jalgpallurid suluseisu (1) Tallinn Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Tartu Jääaja keskuses möllavad Kalevipojad Elva vald kehtestas oma abivajajatele hinnakirja Lauri Leas: kas parem on olla õnnetu progeja või õnnelik filosoof? Salasuitsud liiguvad üle piiri nii muulade kui droonidega (1) Põltsamaa abivallavanem alustab tööd 1. aprillil (1) Coop Panga juht: brändilojaalsus on panganduses kaduv nähtus Uues noortekeskuses lõbustab lapsi ämblik Miku Mudilased teavad, et emakeelt räägib laps oma emaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam

3 min lugemist
  • Lennujaama hakati ehitama 2006. aastal.
  • Esimene valmimistähtaeg oli pandud 2011. aasta oktoobrisse.
  • Lennujaama operaator taotleb 770 miljonit eurot lisaraha.
Tühi Willy-Brandti väljak Berliini Brandenburgi lennuväljal 2015. aastal. Keskel lennuvälja terminal ja paremal kontorihoone. FOTO: Caro / Ruffer/Caro / Ruffer/Scanpix

Suurte infrastruktuuriehitistega on nii, et tihti lähevad need planeeritust märkimisväärselt rohkem maksma ja ka valmimistähtajad kipuvad venima. Nii on mõned neist muutunud täielikeks naljanumbreiks, sest neelavad kordi rohkem raha ning valmivad kümmekond või enamgi aastat kavandatust hiljem.

Tellijale Tellijale

Sakslaste naerualuseks on kujunenud Berliini rahvusvahelise lennuvälja (Willy Brandti nimelise Berliini Brandenburgi lennuvälja - lühendatud BER) ehitamine, mis on veninud ja veninud, murendades Saksamaa inseneride reputatsiooni nende võimekusest ja punktuaalsusest, mille poolest nad senini kuulsad on olnud.

«Sellest lennujaamast oleks pidanud saama Saksamaa jaoks maailmaklassi näidiseksponaat,» ütles Bloombergile lennukompanii Emirates Airline president Tim Clark. «See on piinlik,» lisas ta. Emirate Airlines on oodanud võimalust Berliinist lendude alustamisega kaua.

27.02.2018 01.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto