E, 16.05.2022

Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tühi Willy-Brandti väljak Berliini Brandenburgi lennuväljal 2015. aastal. Keskel lennuvälja terminal ja paremal kontorihoone.
Tühi Willy-Brandti väljak Berliini Brandenburgi lennuväljal 2015. aastal. Keskel lennuvälja terminal ja paremal kontorihoone. Foto: Caro / Ruffer/Caro / Ruffer/Scanpix

Suurte infrastruktuuriehitistega on nii, et tihti lähevad need planeeritust märkimisväärselt rohkem maksma ja ka valmimistähtajad kipuvad venima. Nii on mõned neist muutunud täielikeks naljanumbreiks, sest neelavad kordi rohkem raha ning valmivad kümmekond või enamgi aastat kavandatust hiljem.

Sakslaste naerualuseks on kujunenud Berliini rahvusvahelise lennuvälja (Willy Brandti nimelise Berliini Brandenburgi lennuvälja - lühendatud BER) ehitamine, mis on veninud ja veninud, murendades Saksamaa inseneride reputatsiooni nende võimekusest ja punktuaalsusest, mille poolest nad senini kuulsad on olnud.

«Sellest lennujaamast oleks pidanud saama Saksamaa jaoks maailmaklassi näidiseksponaat,» ütles Bloombergile lennukompanii Emirates Airline president Tim Clark. «See on piinlik,» lisas ta. Emirate Airlines on oodanud võimalust Berliinist lendude alustamisega kaua.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles