Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
28.02.2018
Eesti Niguliste kirik võeti koguduselt jõu ja kavalusega (7) Arstitõend päästis Peipsi kalakuninga kohtu alt (8) Rahapesuskandaal jõudis kardetud meheni (8) Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Sotsid lasevad auru välja, ent jätkavad Ossinovskiga (10) Majandus Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam Välismaa KOHALIK VAADE. Slovakkia ajakirjaniku tapmises kahtlustatakse maffiat Küpros pani ajakirjanikele päitsed pähe Salapärasel Wagneri grupil võis olla lepinguline kohustus ameeriklasi rünnata (23) Venemaa ja Süüria lubatud humanitaarpaus Ida-Ghoutas osutus pettuseks (2) RAND: Vene rünnaku esimestel nädalatel oleks NATO tõsiselt hädas (60) Arvamus Mihkel Mutt: «Kuradile käigu jagatud kuulsus!» (2) Erkki Bahovski: Soome murtud sild. Miks me küll nii teeme? (12) Juhtkiri: põhiseadusvastane sehvt (6) Tõnis Oja: Läti õppetund Andrei Kuzitškin Eesti juubelipeost: kord saja aasta jooksul võiks siiski pidutseda nii kuis saab (8) Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile Lugejate kirjad: Konstantiin, vaktsiin ja aestid Kultuur Nullindate comeback (1) Kõik teed viivad inimesest välja Faust, moodne inimene Sport Barcelona vutitäht teeb tenniseajalugu Kelly Sildaru vaevad läbi: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!» (1) Ilmataat jättis jalgpallurid suluseisu (1) Tallinn Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Tartu Jääaja keskuses möllavad Kalevipojad Elva vald kehtestas oma abivajajatele hinnakirja Lauri Leas: kas parem on olla õnnetu progeja või õnnelik filosoof? Salasuitsud liiguvad üle piiri nii muulade kui droonidega (1) Põltsamaa abivallavanem alustab tööd 1. aprillil (1) Coop Panga juht: brändilojaalsus on panganduses kaduv nähtus Uues noortekeskuses lõbustab lapsi ämblik Miku Mudilased teavad, et emakeelt räägib laps oma emaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa ja Süüria lubatud humanitaarpaus Ida-Ghoutas osutus pettuseks

3 min lugemist
  • Osapooled süüdistasid teineteist relvarahu rikkumises.
  • Süüria ja Venemaa jätkasid humanitaarpausi ajal enklaavi pommitamist.
  • Mässulised on valmis džihadistid enklaavist välja saatma.
  • ÜRO on Ida-Ghouta küsimuses siiani jäänud hambutuks.
Süüria valitsusvägede liikmed kontrollpunktis. Taustal Vladimir Putini ja Bashar al-Assadi pildid. FOTO: STRINGER/AFP/Scanpix

Süüria pealinna Damaskuse lähedal asuvas Ida-Ghouta enklaavis jõustus eile hommikul esimene viietunnine niinimetatud humanitaarpaus, mis oma eesmärki aga ei täitnud. Süüria ja Venemaa jätkasid kõigest hoolimata enklaavi pommitamist, rikkudes sellega enda antud lubadust. 

Tellijale Tellijale

Esmaspäeva õhtul kuulutas Venemaa, et alates teisipäevast kehtestatakse Ida-Ghoutas iga päev viie tunni pikkune humanitaarpaus kell 9–14, et tekitada humanitaarkoridorid nii rahumeelsete elanike lahkumiseks enklaavist kui ka haavatute evakueerimiseks ja abi andmiseks. Kohe vajab enklaavis ÜRO teatel arstiabi rohkem kui 700 inimest.

Eilse väidetava humanitaarpausi ajal hukkus Süüria ja Venemaa õhurünnakutes aktivistide sõnul vähemalt kaks inimest ja vigastada sai 16. Viie tunni jooksul võis märgata vaid mõningast rünnakute intensiivsuse vähenemist, aga kindlasti mitte peatumist.

27.02.2018 01.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto