Sisukord
Freestyle
Tänane leht
28.02.2018
Eesti Niguliste kirik võeti koguduselt jõu ja kavalusega (7) Arstitõend päästis Peipsi kalakuninga kohtu alt (8) Rahapesuskandaal jõudis kardetud meheni (8) Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Sotsid lasevad auru välja, ent jätkavad Ossinovskiga (10) Majandus Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam Välismaa KOHALIK VAADE. Slovakkia ajakirjaniku tapmises kahtlustatakse maffiat Küpros pani ajakirjanikele päitsed pähe Salapärasel Wagneri grupil võis olla lepinguline kohustus ameeriklasi rünnata (23) Venemaa ja Süüria lubatud humanitaarpaus Ida-Ghoutas osutus pettuseks (2) RAND: Vene rünnaku esimestel nädalatel oleks NATO tõsiselt hädas (60) Arvamus Mihkel Mutt: «Kuradile käigu jagatud kuulsus!» (2) Erkki Bahovski: Soome murtud sild. Miks me küll nii teeme? (12) Juhtkiri: põhiseadusvastane sehvt (6) Tõnis Oja: Läti õppetund Andrei Kuzitškin Eesti juubelipeost: kord saja aasta jooksul võiks siiski pidutseda nii kuis saab (8) Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile Lugejate kirjad: Konstantiin, vaktsiin ja aestid Kultuur Nullindate comeback (1) Kõik teed viivad inimesest välja Faust, moodne inimene Sport Barcelona vutitäht teeb tenniseajalugu Kelly Sildaru vaevad läbi: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!» (1) Ilmataat jättis jalgpallurid suluseisu (1) Tallinn Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Tartu Jääaja keskuses möllavad Kalevipojad Elva vald kehtestas oma abivajajatele hinnakirja Lauri Leas: kas parem on olla õnnetu progeja või õnnelik filosoof? Salasuitsud liiguvad üle piiri nii muulade kui droonidega (1) Põltsamaa abivallavanem alustab tööd 1. aprillil (1) Coop Panga juht: brändilojaalsus on panganduses kaduv nähtus Uues noortekeskuses lõbustab lapsi ämblik Miku Mudilased teavad, et emakeelt räägib laps oma emaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kelly Sildaru vaevad läbi: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!»

2 min lugemist
Kelly Sildaru (paremal) koos venna Henry ja vanavanematega FOTO: INSTAGRAM / KellySildaru

Eesti Vabariigi 100. sünnipäev oli Kelly Sildarule märgilise tähtsusega. Pärast Uus-Meremaal saadud põlvevigastust ja järgnenud operatsiooni pani Sildaru 24. veebruaril alla mäesuusad ning liugles Kuutsemäe nõlvadelt alla. Emotsioonid olid ülevad: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sildaru vigastas vasakut põlve septembri lõpus Uus-Meremaal rennisõidutreeningul. Eestis tehtud uuring tuvastas, et ekstreemsportlasel purunes põlve ristatiside ning koos arstidega jõuti järeldusele, et sportlase pikka karjääri ja täielikku paranemist silmas pidades on operatsioon möödapääsmatu.

Et taastumine oleks võimalikult kiire, otsustati mitte tekitada kasvueas 15-aastasele sportlasele uue haava näol teist lihasvaegust, vaid siirati põlveside doonorilt, kelleks sai Kelly ema.

Sildaru taastusravi kulges edukalt, seejuures veedeti kuus nädalat Austrias Thalgau linnakese taastusravikeskuses. Kui alguses ei paindunud põlv peaaegu üldse, siis eriharjutused ja jooga aitasid selle liikuvusele kaasa. Peale jõusaalitreeningute käidi põlve paranedes üha enam Spot of Tallinnas, kus Kelly sai ka batuudil hüpata. Ent igatsus suusatamise järele oli suur – Sildaru ise tunnistas Postimehele, et näeb seda vahel uneski.

27.02.2018 01.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto