Sisukord
Uudised
Postimees
28.02.2018
Eesti Niguliste kirik võeti koguduselt jõu ja kavalusega (7) Arstitõend päästis Peipsi kalakuninga kohtu alt (8) Rahapesuskandaal jõudis kardetud meheni (8) Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Sotsid lasevad auru välja, ent jätkavad Ossinovskiga (10) Majandus Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam Välismaa KOHALIK VAADE. Slovakkia ajakirjaniku tapmises kahtlustatakse maffiat Küpros pani ajakirjanikele päitsed pähe Salapärasel Wagneri grupil võis olla lepinguline kohustus ameeriklasi rünnata (23) Venemaa ja Süüria lubatud humanitaarpaus Ida-Ghoutas osutus pettuseks (2) RAND: Vene rünnaku esimestel nädalatel oleks NATO tõsiselt hädas (60) Arvamus Mihkel Mutt: «Kuradile käigu jagatud kuulsus!» (2) Erkki Bahovski: Soome murtud sild. Miks me küll nii teeme? (12) Juhtkiri: põhiseadusvastane sehvt (6) Tõnis Oja: Läti õppetund Andrei Kuzitškin Eesti juubelipeost: kord saja aasta jooksul võiks siiski pidutseda nii kuis saab (8) Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile Lugejate kirjad: Konstantiin, vaktsiin ja aestid Kultuur Nullindate comeback (1) Kõik teed viivad inimesest välja Faust, moodne inimene Sport Barcelona vutitäht teeb tenniseajalugu Kelly Sildaru vaevad läbi: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!» (1) Ilmataat jättis jalgpallurid suluseisu (1) Tallinn Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Tartu Jääaja keskuses möllavad Kalevipojad Elva vald kehtestas oma abivajajatele hinnakirja Lauri Leas: kas parem on olla õnnetu progeja või õnnelik filosoof? Salasuitsud liiguvad üle piiri nii muulade kui droonidega (1) Põltsamaa abivallavanem alustab tööd 1. aprillil (1) Coop Panga juht: brändilojaalsus on panganduses kaduv nähtus Uues noortekeskuses lõbustab lapsi ämblik Miku Mudilased teavad, et emakeelt räägib laps oma emaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mudilased teavad, et emakeelt räägib laps oma emaga

3 min lugemist

Sassi lasteaia viie- ja kuueaastased mudilased panid oma fantaasia tööle ja mõtlesid eile hoolega, mismoodi võiks välja näha emakeel ning kas seda saab ka joonistada.

Tellijale Tellijale

Küsimuse peale, milliseid keeli maailmas on, loetlesid lapsed üles vaat et pooled Euroopa rahvaste keeled. Teise küsimuse peale, milline neist on siis emakeel, vastasid lapsed, et eesti keel. Ainult Aleks ütles: «Vene keel!» 

Miks on osade laste emakeel eesti keel, aga Aleksil vene keel? Lapsed oskasid sedagi seletada. Ka ei olnud neil mingit raskust pildile joonistada midagi, mis nende meelest kujutab emakeelt. Piltidel on maja, päike, koer, ema, lipp, raamat, kass, linnud.

Tartu ülikooli kunstide keskus on nimelt välja kuulutanud laste ja noorte võistluse «Joonistame emakeelt» ning Tartu linna Sassi lasteaia lapsed on plaaninud sellest kindlasti osa võtta.

27.02.2018 01.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto