Sisukord
Maailm
Postimees
28.02.2018
Eesti Niguliste kirik võeti koguduselt jõu ja kavalusega (7) Arstitõend päästis Peipsi kalakuninga kohtu alt (8) Rahapesuskandaal jõudis kardetud meheni (8) Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Sotsid lasevad auru välja, ent jätkavad Ossinovskiga (10) Majandus Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam Välismaa KOHALIK VAADE. Slovakkia ajakirjaniku tapmises kahtlustatakse maffiat Küpros pani ajakirjanikele päitsed pähe Salapärasel Wagneri grupil võis olla lepinguline kohustus ameeriklasi rünnata (23) Venemaa ja Süüria lubatud humanitaarpaus Ida-Ghoutas osutus pettuseks (2) RAND: Vene rünnaku esimestel nädalatel oleks NATO tõsiselt hädas (60) Arvamus Mihkel Mutt: «Kuradile käigu jagatud kuulsus!» (2) Erkki Bahovski: Soome murtud sild. Miks me küll nii teeme? (12) Juhtkiri: põhiseadusvastane sehvt (6) Tõnis Oja: Läti õppetund Andrei Kuzitškin Eesti juubelipeost: kord saja aasta jooksul võiks siiski pidutseda nii kuis saab (8) Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile Lugejate kirjad: Konstantiin, vaktsiin ja aestid Kultuur Nullindate comeback (1) Kõik teed viivad inimesest välja Faust, moodne inimene Sport Barcelona vutitäht teeb tenniseajalugu Kelly Sildaru vaevad läbi: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!» (1) Ilmataat jättis jalgpallurid suluseisu (1) Tallinn Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Tartu Jääaja keskuses möllavad Kalevipojad Elva vald kehtestas oma abivajajatele hinnakirja Lauri Leas: kas parem on olla õnnetu progeja või õnnelik filosoof? Salasuitsud liiguvad üle piiri nii muulade kui droonidega (1) Põltsamaa abivallavanem alustab tööd 1. aprillil (1) Coop Panga juht: brändilojaalsus on panganduses kaduv nähtus Uues noortekeskuses lõbustab lapsi ämblik Miku Mudilased teavad, et emakeelt räägib laps oma emaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

RAND: Vene rünnaku esimestel nädalatel oleks NATO tõsiselt hädas

3 min lugemist
  • Kuigi NATO jõud ületab Venemaa oma, oleks idanaabril alguses tugevam positsioon.
  • Baltimaade ründamise korral on tähtis, et poolakad suudavad ise Poolat kaitsta.
  • Venemaad aitaks valearvestuse eest kaitsta NATO senisest jõulisem heidutus.
  • NATO nimekiri kahe protsendi kulutajaist võib olla tegelikkusest optimistlikum.
Arvestades Venemaa laia raadiusega õhutõrjesüsteeme on F-35 hävitajatel kulla hind, praeguseks on neid NATO õhuväelaste käsutusse jõudnud aga veel suhteliselt vähe. FOTO: AP/Scanpix

Isegi pärast liitlaspataljonide Baltimaadesse ja Poolasse toomist ning samasse piirkonda USA soomusbrigaadi paigutamist oleks Venemaal Balti riike rünnates esimestel nädalatel tugev eelis, nendib oma vastses analüüsis RANDi mõttekoda.

Tellijale Tellijale

Ameerika mõttekoja arvutuste kohaselt oleks NATO juhul, kui idanaaber otsustaks Baltimaid rünnata, alguses märkimisväärselt nõrgemas positsioonis.

«Siin on eeldatud, et Poola maavägi pühendub sellele, et kaitsta Poolat, kuhu saab koondada väed suuremaks NATO vasturünnakuks, ning mõlemad [seal baseeruvad] USA brigaadid saavad minna sisse ja toetada kolme [Baltimaasse] eelpaigutatud lahingugruppi,» selgitatakse analüüsis.

«Kui vaadata paarist esimesest nädalast edasi, siis läheb jõudude tasakaal sündmuspaigal NATO jaoks tegelikult enne hullemaks kui hakkab paremaks pöörduma,» kirjeldab raport.

27.02.2018 01.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto