Sisukord
Majandus
Tänane leht
28.02.2018
Eesti Niguliste kirik võeti koguduselt jõu ja kavalusega (7) Arstitõend päästis Peipsi kalakuninga kohtu alt (8) Rahapesuskandaal jõudis kardetud meheni (8) Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Sotsid lasevad auru välja, ent jätkavad Ossinovskiga (10) Majandus Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel Euroopa naerualune – Berliini uus lennujaam Välismaa KOHALIK VAADE. Slovakkia ajakirjaniku tapmises kahtlustatakse maffiat Küpros pani ajakirjanikele päitsed pähe Salapärasel Wagneri grupil võis olla lepinguline kohustus ameeriklasi rünnata (23) Venemaa ja Süüria lubatud humanitaarpaus Ida-Ghoutas osutus pettuseks (2) RAND: Vene rünnaku esimestel nädalatel oleks NATO tõsiselt hädas (60) Arvamus Mihkel Mutt: «Kuradile käigu jagatud kuulsus!» (2) Erkki Bahovski: Soome murtud sild. Miks me küll nii teeme? (12) Juhtkiri: põhiseadusvastane sehvt (6) Tõnis Oja: Läti õppetund Andrei Kuzitškin Eesti juubelipeost: kord saja aasta jooksul võiks siiski pidutseda nii kuis saab (8) Edasi 1990. aastal: küsimusi saadikukandidaadile Lugejate kirjad: Konstantiin, vaktsiin ja aestid Kultuur Nullindate comeback (1) Kõik teed viivad inimesest välja Faust, moodne inimene Sport Barcelona vutitäht teeb tenniseajalugu Kelly Sildaru vaevad läbi: «Olen seda hetke nii kaua oodanud!» (1) Ilmataat jättis jalgpallurid suluseisu (1) Tallinn Haagissuvilaga talvepakase ajal metsas Tartu Jääaja keskuses möllavad Kalevipojad Elva vald kehtestas oma abivajajatele hinnakirja Lauri Leas: kas parem on olla õnnetu progeja või õnnelik filosoof? Salasuitsud liiguvad üle piiri nii muulade kui droonidega (1) Põltsamaa abivallavanem alustab tööd 1. aprillil (1) Coop Panga juht: brändilojaalsus on panganduses kaduv nähtus Uues noortekeskuses lõbustab lapsi ämblik Miku Mudilased teavad, et emakeelt räägib laps oma emaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel

1 min lugemist
Katlamaja. FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Saabunud külmad ilmad panevad proovile ka kohalikud katlamajad.

ASi Anne Soojus juhatuse esimehe Mati Meosi sõnul oli Tartu linna tarbimisvõimsus eile kell 8.30 orienteerivalt 208 MW (megavatti), kokku on Anne Soojuse maksimaalne võimsus 313 MW. «Tootmisseadmed on töötanud tõrgeteta,» sõnas Meos. «Võimsusreserv on meil praegu olemas.»

Tartus andsid eile küttesooja peamiselt Tartu Elektrijaam (koostootmisjaam), kohalikul kütusel ja gaasil töötavad katlad Lohkvas, Ropka katlamaja, Tulbi katlamaja ja lisaks ka Aardla, Tuglase ja Puiestee tänava katlamajad.

«Elektrijaam, Anne kohalikud kütusekatlad ja ka Aardla katlajaam töötavad kohalikul kütusel – hakkepuidul ja turbal. Ülejäänud töötavad gaasil,» selgitas Meos ja lisas, et praegu pole kütusepuudust ette näha. «Hullust sügisest hoolimata tuleme siiski ots otsaga kokku.»

Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul võib tänavu jaanuari lõpu, veebruari ja märtsi alguse elektrihind ilmselt päris krõbe tulla. «Eestis ja terves meie piirkonnas on külmalaine,» sõnas Sutter. «Igal pool on energia tarbimine suur.» Sutteri sõnul on kõik Eesti Energia üksused praegu töös ja toodavad täies mahus elektrit. «See on raha teenimise aeg,» märkis ta.

Energiakontserni Utilitas turundus- ja kommunikatsioonijuhi Olga Petrova sõnul toodavad igas linnas, kus Utilitas pakub kaugkütteteenust, nende katlamajad soojust selle järgi, kui palju seda parasjagu vajatakse. «Katlamajad töötavad praegu valitsevate külmakraadide juures suurema võimsusega kui tavaliselt, kuid täisvõimsuseni on veel ruumi,» kinnitas Petrova. Ta lisas, et katlamajade projekteerimisel lähtutakse alati tarbijate maksimaalsest võimalikust tarbimiskogusest suure pakase korral.

«Meil on valmisolek varustada kliente ka tavalisest palju karmimates ilmaoludes,» kinnitas ta. «Kliendid saavad nautida kodusoojust ka siis, kui õues valitsevad tõelised külmakraadid.»

Seotud lood
27.02.2018 01.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto