L, 24.09.2022

Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel

Maria Joost
, reporter
Katlamajad ei tööta veel täisvõimsusel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Katlamaja.
Katlamaja. Foto: Elmo Riig / Sakala

Saabunud külmad ilmad panevad proovile ka kohalikud katlamajad.

ASi Anne Soojus juhatuse esimehe Mati Meosi sõnul oli Tartu linna tarbimisvõimsus eile kell 8.30 orienteerivalt 208 MW (megavatti), kokku on Anne Soojuse maksimaalne võimsus 313 MW. «Tootmisseadmed on töötanud tõrgeteta,» sõnas Meos. «Võimsusreserv on meil praegu olemas.»

Tartus andsid eile küttesooja peamiselt Tartu Elektrijaam (koostootmisjaam), kohalikul kütusel ja gaasil töötavad katlad Lohkvas, Ropka katlamaja, Tulbi katlamaja ja lisaks ka Aardla, Tuglase ja Puiestee tänava katlamajad.

«Elektrijaam, Anne kohalikud kütusekatlad ja ka Aardla katlajaam töötavad kohalikul kütusel – hakkepuidul ja turbal. Ülejäänud töötavad gaasil,» selgitas Meos ja lisas, et praegu pole kütusepuudust ette näha. «Hullust sügisest hoolimata tuleme siiski ots otsaga kokku.»

Eesti Energia juhi Hando Sutteri sõnul võib tänavu jaanuari lõpu, veebruari ja märtsi alguse elektrihind ilmselt päris krõbe tulla. «Eestis ja terves meie piirkonnas on külmalaine,» sõnas Sutter. «Igal pool on energia tarbimine suur.» Sutteri sõnul on kõik Eesti Energia üksused praegu töös ja toodavad täies mahus elektrit. «See on raha teenimise aeg,» märkis ta.

Energiakontserni Utilitas turundus- ja kommunikatsioonijuhi Olga Petrova sõnul toodavad igas linnas, kus Utilitas pakub kaugkütteteenust, nende katlamajad soojust selle järgi, kui palju seda parasjagu vajatakse. «Katlamajad töötavad praegu valitsevate külmakraadide juures suurema võimsusega kui tavaliselt, kuid täisvõimsuseni on veel ruumi,» kinnitas Petrova. Ta lisas, et katlamajade projekteerimisel lähtutakse alati tarbijate maksimaalsest võimalikust tarbimiskogusest suure pakase korral.

«Meil on valmisolek varustada kliente ka tavalisest palju karmimates ilmaoludes,» kinnitas ta. «Kliendid saavad nautida kodusoojust ka siis, kui õues valitsevad tõelised külmakraadid.»

Märksõnad
Tagasi üles