Iseõppiv tark mees taskus: mida teeb tehisintellektiga nutitelefon?

Tehisintellekt tundis koera ära: loom on terav, kõik muu hägustatud, just nii, nagu pildistaja tahtiski. FOTO: Kaido Einama

Kui Huawei möödunud aastal oma uued nutitelefonid Mate 10 sarjast välja kuulutas, rääkis see Hiina tootja ka salapärasest tehisintellektist. Nüüd on see saanud riistvara toe – nimelt on uutes Kirin 970 protsessoriga telefonides Neural Network Processing Unit.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõlab ulmeliselt, kuid mida see tähendab, et meil on nüüd protsessorites tehisintellekti (AI, Artificial Intelligence) jaoks olulisi operatsioone toetavad riistvaralised vahendid? Kas masinad ongi lõpuks hakanud ise õppima? Kas nüüd saab nutitelefon meist varsti targemaks? Võtab võimu üle?

Muidugi pole põhjust seda karta – vähemalt praegu mitte, samuti mitte lähitulevikus. Küll aga tähendab Huawei uus lähenemine, et kõikvõimalikud iseõppimist ja tehisintellekti nõudvad funktsioonid on nüüd palju kiiremad. Sellised rohkem isemõtlemist nõudvad ülesanded on väga arvutusmahukad ja Neural Network Processing Unit teeb seda kõige paremini ning mitukümmend korda väiksema energiatarbega, sest spetsiaalselt selleks nad ehitatud ongi.

02.03.2018 05.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto