Sisukord
Arvamus
Postimees
01.03.2018
Eesti Sikupilli Prismast saab Eesti esimene ööpäevaringselt avatud hüpermarket (31) Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Prokuratuur trambib jalgu (8) Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Majandus Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Läti aktsiisitõusud on piirikaubandusele kui hane selga vesi (18) SUUR GRAAFIK: Eesti börsiettevõtetel olid mullu ilusad tulemused Majanduskasv ettevõtjaid liigselt ei rõõmusta Välismaa Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse (1) KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute? (2) Euroopas on külmem kui põhjapoolusel (1) Arvamus Urve Palo: kriitika näitab raskusi sotside maailmavaate vastuvõtmisel (20) Tallinna Ülikooli vastus Erkki Bahovskile: soome keele ja kultuuri õpetamine ei lõpe Sirje Niitra: jätaks kleidid näitamata? (7) Karmo Tüür: solvumisruum Juhtkiri: head majanduskasvu, Eesti! (1) Postimees 1938. aastal: soomlased maailma suusatipus Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus (1) Kultuur Jõhker muinasjutt armastusest Sport Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev (1) Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad Hooaeg algab sisehallis Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil Tartu Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Kas eestlaste sugulasrahvas kostitas külalisi oma lastega? Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil Mitu inimest sattus pakases alajahtumise pärast haiglasse Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad (2) Linn vahetab suure spordibaasi väikese veemotokeskuse vastu Toomas Jürgenstein: tänu ei küsi poliitilist eelistust, tee õnnele vist küll (1) Sotsiaalmaja saab kauaoodatud remondi Laboris juhtub asju, mida tasub jäädvustada Luuletaja kirjutas raamatu mägede õlule tõusmisest Kaks ja pool kuud Tartu saksa ülikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus

5 min lugemist
Eesti lipp. FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Eesti poliitikutel on tõsiseid probleeme noortega ühise keele leidmisel ning noori pigem ignoreeritakse ja välditakse, leiab TLÜ politoloogia magistrant Marleen Allemann.

Tellijale Tellijale
  • Vahetult enne Eesti Vabariigi aastapäeva märkasin sotsiaalmeedias ühe tuttava seinal arutelu teemal, kuhu ja millisele üritusele viia 24. veebruaril oma algkooliealised lapsed, et neile jääks EV100st tore ning meeleolukas mälestus. Diskussiooni jälgides sai üsna ruttu selgeks, et kui mõned positiivsed erandid (nt Laste Vabariik Maarjamäel tundub vahva ettevõtmine) välja jätta, siis ega palju häid variante polegi, kui ei taha just viia oma järeltulijaid paraadi vaatama või näidislahingust osa saama. Ürituste üldine fookus tundus jäävat aga pigem militaarseks ja ajaloosündmuste meenutamisele suunatuks.
  • Kui palju on üldse isamaalisi laule, mida sooviksime tõsimeeli oma lastele õpetada ja mis poleks kaasaja jaoks liiga arhailised, militaristlikud ja šovinistlikud. Tsiteerides oma vestluskaaslast tahaksin minagi pärida: «Kuidas oleks avatud, võrdõigusliku, rõõmsa eestlusega? Vähem verd ja suremist?».
  • Asjade puhul, mille elujõulisus ja kestmajäämine on meile olulised, on parem rääkida arendamisest ning loomisest ning just seda positiivsemat, avatumat ja helgemat eestluse kontseptsiooni võiks luua ühiselt meie noortega, mitte neid passiivselt ignoreerides või aktiivselt kõrvale tõrjudes.
28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto