Sisukord
Maailm
Postimees
01.03.2018
Eesti Sikupilli Prismast saab Eesti esimene ööpäevaringselt avatud hüpermarket (31) Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Prokuratuur trambib jalgu (8) Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Majandus Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Läti aktsiisitõusud on piirikaubandusele kui hane selga vesi (18) SUUR GRAAFIK: Eesti börsiettevõtetel olid mullu ilusad tulemused Majanduskasv ettevõtjaid liigselt ei rõõmusta Välismaa Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse (1) KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute? (2) Euroopas on külmem kui põhjapoolusel (1) Arvamus Urve Palo: kriitika näitab raskusi sotside maailmavaate vastuvõtmisel (20) Tallinna Ülikooli vastus Erkki Bahovskile: soome keele ja kultuuri õpetamine ei lõpe Sirje Niitra: jätaks kleidid näitamata? (7) Karmo Tüür: solvumisruum Juhtkiri: head majanduskasvu, Eesti! (1) Postimees 1938. aastal: soomlased maailma suusatipus Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus (1) Kultuur Jõhker muinasjutt armastusest Sport Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev (1) Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad Hooaeg algab sisehallis Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil Tartu Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Kas eestlaste sugulasrahvas kostitas külalisi oma lastega? Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil Mitu inimest sattus pakases alajahtumise pärast haiglasse Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad (2) Linn vahetab suure spordibaasi väikese veemotokeskuse vastu Toomas Jürgenstein: tänu ei küsi poliitilist eelistust, tee õnnele vist küll (1) Sotsiaalmaja saab kauaoodatud remondi Laboris juhtub asju, mida tasub jäädvustada Luuletaja kirjutas raamatu mägede õlule tõusmisest Kaks ja pool kuud Tartu saksa ülikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse

3 min lugemist
  • Pooled leppisid kokku, et võõrsil elavate üksteise kodanike õigused tagatakse.
  • Ühendkuningriigis elavad ELi kodanikud aga poliitikute lubadusi ei usalda.
  • Mullu taotles 38 528 ELi kodanikku endale Briti passi.
Vastne Briti kodanik Almudena Lara poseerimas kodakondsustunnistusega. FOTO: Justin Tallis / AFP / Scanpix

Beatlesi laulude taustal valmistuvad värskeimad Briti kodanikud andma vannet kuningannale ja riigile – nende Euroopa Liidu kodanike arv, kes nii oma tulevikku kindlustada loodavad, kasvab.

Tellijale Tellijale

Põhja-Londonisse Islingtoni raekotta Ühendkuningriigi lipu ja Elizabeth II pildi alla kogunevas seltskonnas on jutuks järjekorras seismine ja kriket.

«Referendumini ei tulnud mulle kordagi pähe Briti kodakondsust võtta,» ütleb Almudena Lara, 43-aastane hispaanlannast heategevustöötaja. Kahe lapse ema on Ühendkuningriigis elanud 19 aastat. «ELi kodanikuna tundsin end siin väga kodus. Kuid nüüd kogu selle ebakindlusega… Arvestades, et mul oli õigus saada kodakondsus, otsustasin, et on kindlam see võtta.» 

28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto