Sisukord
Koondised
Postimees
01.03.2018
Eesti Sikupilli Prismast saab Eesti esimene ööpäevaringselt avatud hüpermarket (31) Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Prokuratuur trambib jalgu (8) Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Majandus Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Läti aktsiisitõusud on piirikaubandusele kui hane selga vesi (18) SUUR GRAAFIK: Eesti börsiettevõtetel olid mullu ilusad tulemused Majanduskasv ettevõtjaid liigselt ei rõõmusta Välismaa Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse (1) KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute? (2) Euroopas on külmem kui põhjapoolusel (1) Arvamus Urve Palo: kriitika näitab raskusi sotside maailmavaate vastuvõtmisel (20) Tallinna Ülikooli vastus Erkki Bahovskile: soome keele ja kultuuri õpetamine ei lõpe Sirje Niitra: jätaks kleidid näitamata? (7) Karmo Tüür: solvumisruum Juhtkiri: head majanduskasvu, Eesti! (1) Postimees 1938. aastal: soomlased maailma suusatipus Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus (1) Kultuur Jõhker muinasjutt armastusest Sport Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev (1) Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad Hooaeg algab sisehallis Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil Tartu Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Kas eestlaste sugulasrahvas kostitas külalisi oma lastega? Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil Mitu inimest sattus pakases alajahtumise pärast haiglasse Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad (2) Linn vahetab suure spordibaasi väikese veemotokeskuse vastu Toomas Jürgenstein: tänu ei küsi poliitilist eelistust, tee õnnele vist küll (1) Sotsiaalmaja saab kauaoodatud remondi Laboris juhtub asju, mida tasub jäädvustada Luuletaja kirjutas raamatu mägede õlule tõusmisest Kaks ja pool kuud Tartu saksa ülikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad

3 min lugemist
Kristian ja Gert Kullamäe. FOTO: Raul Mee/Toomas Huik

«Mulle jättis ta ülipositiivse mulje,» ütleb endale omase otsekohesusega 1982. aasta maailmameister Heino Enden, kes jälgis Kristian Kullamäe pühapäevast koondisedebüüti suurhallis esimesest reast. 18-aastane tagamängija viskas 78:62 võidumängus Iisraeli vastu kaheksa minutiga kaheksa punkti. Teismeeas pakkus viimati sedavõrd silmapaistva partii koondise eest olulises mängus ei keegi muu kui Martin Müürsepp veerand sajandit tagasi.

Tellijale Tellijale

«See on küll Tiit Soku otsustada, aga ma arvan, et ta ei tohiks enam kordagi koondises mänguminutiteta jääda. Ka siis mitte, kui Siim-Sander Vene, Rain Veideman ja Janari Jõesaar peaksid tagasi tulema. Vaadakem kasvõi Šarunas Jasikeviciuse tegutsemist Kaunase Žalgirises. Euroliigas on iga mäng ja iga punkt oluline, ometi leiab ta mänguaega noortele, kes on trennis tõestanud, et veavad taseme välja. On selge, et nad eksivad alguses, aga ainult nii ongi võimalik õppida ja areneda,» tõdeb 58-aastane Enden.

Vise.

Gerdi vaieldamatuks trumbiks olid teatavasti just kaugvisked. Kristian on tõestanud noorteklassides, ent nüüd ka juba Saksamaa kõrgliigas (50%) ja Eesti koondises (66%), et käbi ei ole kukkunud kännust kaugele. Gerdi ja Kristiani viskestiilid pole aga sugugi sarnased, nagu on tähelepanelikumad ilmselt isegi märganud. «Gert viskas sisuliselt jalad maas ja ülikiiresti, Kristian kasutab aga tagamängijale rohkem iseloomulikku hüppelt viset,» ütleb Enden.

Isa-Kullamäe oskas oma tugevaima külje edukalt välja tuua. «Ma ütleksin, et Gert võttis oma karjäärilt maksimumi. Tal on Eesti korvpalluritest kõige originaalsem vise, sest ta võis tabada ka üheksalt meetrilt. Müts tuleb maha võtta ka Bambergi toonase peatreeneri Dirk Bauermanni ees, kes oskas tema nišši Saksamaal suurepäraselt ära kasutada. Bambergis olid mitmed mängijad, kes lõid teravust ja söötsid õigel ajal välja Gerdile. Eesti koondises oli Martin (Müürsepp) selline mees ja seepärast talle ka Gerdiga koos mängimine sobis. Rohkem nii osavaid mängijaid meil aga polnud. Seetõttu ei kujunenud Gert ka koondises päris nii silmapaistvaks mängijaks nagu koduklubis, kuigi ta oli ka siin asendamatu mängija,» selgitab Enden.

28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto