Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu

Ehkki Endla tänava majas on teinegi riigiasutus, tahtis RKAS ikkagi, et kolija ehk tööinspektsioon hüvitaks kogu kapitalikulu jäägi. Lõpuks läbi suure häda see raha ka leiti. FOTO: Konstantin Sednev

Reede hommikul seisab tööinspektsiooni juhil Maret Maripuul ja Riigi Kinnisvara ASi juhil Kati Kusminil ees keeruline vestlus: kuidas lahendada probleem, mille tõttu sai Maripuu hinnangul RKAS tööinspektsiooni arvel rikastuda.

Tellijale Tellijale

Maripuu on pahane. Ta kasutab RKASi suurele ülemusele, riigihalduse ministrile Jaak Aabile (KE) saadetud kirjas RKASi aadressil reljeefseid väljendeid: «erakordselt jäikade üürilepingute tüüptingimuste pealesurumine», «alusetu rikastumine» ja «lubamatu käitumine riigi omavahelises suhtluses». Need on vaid mõned näited.

Kokkuvõtvalt leiab Maripuu (RE), et ettevõtte käitumine pole kooskõlas riigivalitsemise hea tavaga. «Meiega sarnases väljapääsmatus olukorras on täna ka mitu teist riigiasutust, kes on sunnitud alluma Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi jõupositsioonile,» kirjutas ta.

28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto