Sisukord
Kergejõustik
Postimees
01.03.2018
Eesti Sikupilli Prismast saab Eesti esimene ööpäevaringselt avatud hüpermarket (31) Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Prokuratuur trambib jalgu (8) Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Majandus Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Läti aktsiisitõusud on piirikaubandusele kui hane selga vesi (18) SUUR GRAAFIK: Eesti börsiettevõtetel olid mullu ilusad tulemused Majanduskasv ettevõtjaid liigselt ei rõõmusta Välismaa Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse (1) KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute? (2) Euroopas on külmem kui põhjapoolusel (1) Arvamus Urve Palo: kriitika näitab raskusi sotside maailmavaate vastuvõtmisel (20) Tallinna Ülikooli vastus Erkki Bahovskile: soome keele ja kultuuri õpetamine ei lõpe Sirje Niitra: jätaks kleidid näitamata? (7) Karmo Tüür: solvumisruum Juhtkiri: head majanduskasvu, Eesti! (1) Postimees 1938. aastal: soomlased maailma suusatipus Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus (1) Kultuur Jõhker muinasjutt armastusest Sport Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev (1) Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad Hooaeg algab sisehallis Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil Tartu Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Kas eestlaste sugulasrahvas kostitas külalisi oma lastega? Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil Mitu inimest sattus pakases alajahtumise pärast haiglasse Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad (2) Linn vahetab suure spordibaasi väikese veemotokeskuse vastu Toomas Jürgenstein: tänu ei küsi poliitilist eelistust, tee õnnele vist küll (1) Sotsiaalmaja saab kauaoodatud remondi Laboris juhtub asju, mida tasub jäädvustada Luuletaja kirjutas raamatu mägede õlule tõusmisest Kaks ja pool kuud Tartu saksa ülikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil

2 min lugemist
Maicel Uibo osas näitab palju ära juba avaala: kui ta läbib 60 meetrit alla 7,20ga, on oodata head võistlust. FOTO: SCANPIX

Eestit esindavad täna Birminghamis algavatel kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustel mitmevõistleja Maicel Uibo (25) ja kaugushüppaja Ksenija Balta (31). Sarnasusi leiab meie kahe atleedi vahel mitu.

Tellijale Tellijale

Esmalt, mis kõige tähtsam: nii Uibo kui Balta kuuluvad tasemelt maailma tippu. Pole kahtlustki, et õnnestumise korral heitlevad nad mõlemad medali eest. Teiseks, Uibo ja Balta ütlevad ka ise otse välja, et täit rahulolu pakub neile vaid medal, mitte madalamad punktikohad. Paraku, nagu peab kolmandaks tõdema, on mõlemal jäänud mitmed head resultaadid ebaõnne ja vigastuste tõttu realiseerimata.

Meeste seitsmevõistluses on kullafavoriite siiski vaid üks - Kevin Mayer. Kui Ashton Eatoni lõpetamise järel mitmevõistluse uueks valitsejaks kerkinud prantslane suudab suuremaid ebaõnnestumisi vältida, võistleb ta üksnes iseenda ja punktisummaga. Pärast seda, kui Mayer viis 10. veebruaril oma 26. sünnipäeval teivashüppe rekordi 5.60ni, ületab tema isiklike rekordite kogusumma 11 punktiga Eatoni maailmarekordi (6645 p). Mõistagi on äärmiselt keeruline järjest seitsmel alal isiklike rekordite väärilisi tulemusi näidata, ent ohus on Eatoni rekord sellegipoolest esmakordselt.

28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto