Sisukord
Maailm
Postimees
01.03.2018
Eesti Sikupilli Prismast saab Eesti esimene ööpäevaringselt avatud hüpermarket (31) Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Prokuratuur trambib jalgu (8) Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Majandus Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Läti aktsiisitõusud on piirikaubandusele kui hane selga vesi (18) SUUR GRAAFIK: Eesti börsiettevõtetel olid mullu ilusad tulemused Majanduskasv ettevõtjaid liigselt ei rõõmusta Välismaa Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse (1) KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute? (2) Euroopas on külmem kui põhjapoolusel (1) Arvamus Urve Palo: kriitika näitab raskusi sotside maailmavaate vastuvõtmisel (20) Tallinna Ülikooli vastus Erkki Bahovskile: soome keele ja kultuuri õpetamine ei lõpe Sirje Niitra: jätaks kleidid näitamata? (7) Karmo Tüür: solvumisruum Juhtkiri: head majanduskasvu, Eesti! (1) Postimees 1938. aastal: soomlased maailma suusatipus Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus (1) Kultuur Jõhker muinasjutt armastusest Sport Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev (1) Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad Hooaeg algab sisehallis Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil Tartu Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Kas eestlaste sugulasrahvas kostitas külalisi oma lastega? Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil Mitu inimest sattus pakases alajahtumise pärast haiglasse Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad (2) Linn vahetab suure spordibaasi väikese veemotokeskuse vastu Toomas Jürgenstein: tänu ei küsi poliitilist eelistust, tee õnnele vist küll (1) Sotsiaalmaja saab kauaoodatud remondi Laboris juhtub asju, mida tasub jäädvustada Luuletaja kirjutas raamatu mägede õlule tõusmisest Kaks ja pool kuud Tartu saksa ülikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopas on külmem kui põhjapoolusel

5 min lugemist
  • Ebatavalise ilma põhjuseks on polaarpöörise nõrgenemine Arktika kohal.
  • Külmalaine on nõudnud Euroopas eilse õhtu seisuga vähemalt 46 inimelu.
  • Briti saartel on tuisu tõttu häiritud ühistranspordi toimimine.
Lumesadu häris Londonis liiklust. FOTO: Alex Milan Tracy/Alex Milan Tracy/Sipa USA

Samal ajal kui Kesk-Euroopas valitseb –20-kraadine ilm, Atlandi ookeani ääres seisavad tiheda lumesaju tõttu rongid ja Vahemere kallas on kattunud valge vaibaga, paitavad Arktikat pehmed plusskraadid.

Tellijale Tellijale

Olukord, kus Barentsi merel on veebruaris sama soe kui Vahemere ääres, ei ole kindlasti tavapärane. Eriti arvestades seda, et kaugel põhjas ei ole praegu polaaröö tõttu ka arvestatavat päikesevalgust, mis võiks soojenemist kiirendada.

Viimati oli veebruarikuu seal nõnda soe 1958. aastal. Praegu on mõõdetud temperatuurid tõusnud koguni vahemikku 1,7–4,4 °C. Arktika keskmine temperatuur oli veebruari lõpus umbes –8 °C, mis ehk ei tundu väga soe, kuid on tegelikult tavapärasest keskmisest 20 kraadi kõrgem.

28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto