N, 2.02.2023

Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil

Henri Zeigo
, reporter
Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Prantsuse lütseumi 11. a klassi õpilase Aleks Tammiksaart huvitas mängukonsooli ülesehitus.
Prantsuse lütseumi 11. a klassi õpilase Aleks Tammiksaart huvitas mängukonsooli ülesehitus. Foto: Sille Annuk

Aastaring on saanud täis ning ülikoolidel on taas põhjust meelitada  kooliõpilasi akadeemilise perega liituma. Selleks korraldasid neli suurimat kõrgkooli Tartus ühel ja samal päeval kõigile huvilistele infopäeva. Eile paotasid oma ukse Tartu ülikool, maaülikool, tervishoiukõrgkool ja kõrgem kunstikool, et läbi töötubade ja põnevate atraktsioonide püüda pilke just nende õppekavadele. 

Nii olid näiteks Tartu ülikooli arvutiteaduste inimesed tutvustamas oma eriala tehniliste imevidinate abil, mis ühendasid kunstid ja kübermaailma üheks tervikuks. Üheks selliseks atraktsiooniks oli võlupeegel, mis püüdis neurovõrkude abil ekraani ees seisva inimese kujutise ning paigutas ta elektroonilise maali sisse. Nõnda võis juhuslik mööduja märgata oma näo pilti näiteks Munchi kuulsa teose «Karje» stiilis maalitud pinnal. 

Populaarsust kogus ka tuur virtuaalmaailmas. Prantsuse lütseumi 11. a klassi õpilase Aleks Tammiksaare sõnul huvitas teda mängukonsooli ülesehitus. «Mind on alati huvitanud, kuidas tehnilised seadmed töötavad. Nende lahtikiskumine ja uurimine on alati olnud põnev,» tõdes ta. 

Loomaarsti elukutse paelus ka Ülenurme gümnaasiumi 12.b klassi õpilasi Mari Nurmet ja Egle Kaljumäed.
Loomaarsti elukutse paelus ka Ülenurme gümnaasiumi 12.b klassi õpilasi Mari Nurmet ja Egle Kaljumäed. Foto: Sille Annuk

Maaülikooli infopäeval näis taaskord populaarne eriala olevat veterinaarmeditsiin, mille tegevuse vastu tunti elavat huvi. Loomaarsti elukutse paelus ka Ülenurme gümnaasiumi 12.b klassi õpilasi Mari Nurmet ja Egle Kaljumäed, kes on nende endi sõnul saanud loomaarmastuse kodust kaasa. «Me oleme mõlemad maalt pärit noored ning kodus on meil nii kasse kui ka koeri,» selgitas Mari Nurme. 

Muu hulgas tundsid maaülikooli külastanud noored huvi ka loodusturismi, keskkonnakaitse ning maamajandusliku ettevõtluse ja finatsjuhtimise vastu. 

Märksõnad
Tagasi üles