Sisukord
Uudised
Postimees
01.03.2018
Eesti Sikupilli Prismast saab Eesti esimene ööpäevaringselt avatud hüpermarket (31) Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Prokuratuur trambib jalgu (8) Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Majandus Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Läti aktsiisitõusud on piirikaubandusele kui hane selga vesi (18) SUUR GRAAFIK: Eesti börsiettevõtetel olid mullu ilusad tulemused Majanduskasv ettevõtjaid liigselt ei rõõmusta Välismaa Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse (1) KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute? (2) Euroopas on külmem kui põhjapoolusel (1) Arvamus Urve Palo: kriitika näitab raskusi sotside maailmavaate vastuvõtmisel (20) Tallinna Ülikooli vastus Erkki Bahovskile: soome keele ja kultuuri õpetamine ei lõpe Sirje Niitra: jätaks kleidid näitamata? (7) Karmo Tüür: solvumisruum Juhtkiri: head majanduskasvu, Eesti! (1) Postimees 1938. aastal: soomlased maailma suusatipus Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus (1) Kultuur Jõhker muinasjutt armastusest Sport Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev (1) Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad Hooaeg algab sisehallis Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil Tartu Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Kas eestlaste sugulasrahvas kostitas külalisi oma lastega? Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil Mitu inimest sattus pakases alajahtumise pärast haiglasse Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad (2) Linn vahetab suure spordibaasi väikese veemotokeskuse vastu Toomas Jürgenstein: tänu ei küsi poliitilist eelistust, tee õnnele vist küll (1) Sotsiaalmaja saab kauaoodatud remondi Laboris juhtub asju, mida tasub jäädvustada Luuletaja kirjutas raamatu mägede õlule tõusmisest Kaks ja pool kuud Tartu saksa ülikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil

1 min lugemist
Prantsuse lütseumi 11. a klassi õpilase Aleks Tammiksaart huvitas mängukonsooli ülesehitus. FOTO: Sille Annuk

Aastaring on saanud täis ning ülikoolidel on taas põhjust meelitada  kooliõpilasi akadeemilise perega liituma. Selleks korraldasid neli suurimat kõrgkooli Tartus ühel ja samal päeval kõigile huvilistele infopäeva. Eile paotasid oma ukse Tartu ülikool, maaülikool, tervishoiukõrgkool ja kõrgem kunstikool, et läbi töötubade ja põnevate atraktsioonide püüda pilke just nende õppekavadele. 

Tellijale Tellijale

Nii olid näiteks Tartu ülikooli arvutiteaduste inimesed tutvustamas oma eriala tehniliste imevidinate abil, mis ühendasid kunstid ja kübermaailma üheks tervikuks. Üheks selliseks atraktsiooniks oli võlupeegel, mis püüdis neurovõrkude abil ekraani ees seisva inimese kujutise ning paigutas ta elektroonilise maali sisse. Nõnda võis juhuslik mööduja märgata oma näo pilti näiteks Munchi kuulsa teose «Karje» stiilis maalitud pinnal. 

28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto