Sisukord
Arvamus
Postimees
01.03.2018
Eesti Sikupilli Prismast saab Eesti esimene ööpäevaringselt avatud hüpermarket (31) Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Prokuratuur trambib jalgu (8) Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Majandus Lepingu ülesütlemine ajas tööinspektsiooni RKASiga raksu (1) Läti aktsiisitõusud on piirikaubandusele kui hane selga vesi (18) SUUR GRAAFIK: Eesti börsiettevõtetel olid mullu ilusad tulemused Majanduskasv ettevõtjaid liigselt ei rõõmusta Välismaa Murelikud eurooplased võtavad Briti kodakondsuse (1) KOHALIK VAADE. Miks ei sallita Kesk-Euroopas migrante, mustlasi ja juute? (2) Euroopas on külmem kui põhjapoolusel (1) Arvamus Urve Palo: kriitika näitab raskusi sotside maailmavaate vastuvõtmisel (20) Tallinna Ülikooli vastus Erkki Bahovskile: soome keele ja kultuuri õpetamine ei lõpe Sirje Niitra: jätaks kleidid näitamata? (7) Karmo Tüür: solvumisruum Juhtkiri: head majanduskasvu, Eesti! (1) Postimees 1938. aastal: soomlased maailma suusatipus Marleen Allemann: juubeli talumatu raskus (1) Kultuur Jõhker muinasjutt armastusest Sport Kristjan Ilvese lootusest sai tusameele teisipäev (1) Kullamäed: nii sarnased ja nii erinevad Hooaeg algab sisehallis Kommentaar: 21. sajandi esimese sise-MMi medali jahil Tartu Margit Sutrop saab vastaskandidaadi meditsiiniteadlaste seast Kas eestlaste sugulasrahvas kostitas külalisi oma lastega? Infopäeval värvati uusi tudengeid ka võlupeegli abil Mitu inimest sattus pakases alajahtumise pärast haiglasse Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad (2) Linn vahetab suure spordibaasi väikese veemotokeskuse vastu Toomas Jürgenstein: tänu ei küsi poliitilist eelistust, tee õnnele vist küll (1) Sotsiaalmaja saab kauaoodatud remondi Laboris juhtub asju, mida tasub jäädvustada Luuletaja kirjutas raamatu mägede õlule tõusmisest Kaks ja pool kuud Tartu saksa ülikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaanus Kriisk: Suure Raha pisarad

2 min lugemist
FOTO: Sille Annuk

Suuri asju ja suuri ettevõtteid tehakse Suure Rahaga. Suure Raha ajaloost lähtuvalt puuduvad sellel finantsallikal südametunnistus ja empaatiavõime, sest ta on anonüümne. Isegi kui algul on teada, kes, siis kaob see teadmine kiiresti offshore’ide rägastikku ja advokaadibüroode uste taha. Juhtub see müügi tõttu mõnele rahvusvahelisele korporatsioonile või omanike soovist distantseeruda mingi kogukonna negatiivse energia eest, kelle elu nad põrguks on muutnud.

Tellijale Tellijale

Tartusse tselluloositehast teha soovivad Suure Raha esindajad ei erine mitte millegagi oma küünilisuse ja ahnuse ulatuses. Tuua ohvriks saja tuhande inimese hingamisõhk, paari­saja tuhande inimese joogivesi, tuhandeid aastaid vana Emajõgi ning kogu piirkonna maine ja kinnisvaraturg. Mille nimel? Et kolm-neli perekonda saaks ehitada oma majale viienda korruse ja osta kuuenda auto! 

Kunagi tõotati Nauru väikeriigile meeletut arengut ja küllust. Seal nimelt avastas Suur Raha linnusita, mis pika aja jooksul merelindu­delt sinna kogunenud. Välja kaevati 100 miljonit tonni seda «kulda» nimega fosfaat. Nüüd aga maksab Austraalia maksumaksja 20 miljonit dollarit aastas, et kümme tuhat inimest seal üldse elada ja toimetada saaks. Suure Raha huvi saare vastu on kadunud.

28.02.2018 02.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto