Sisukord
Majandus
Postimees
02.03.2018
Eesti Keskerakondlase seiklused Putini peol ja linna rahakotiga (11) Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust ​«Mõtlesin, et Ämaris ikka ei tõmmata!» (43) Majandus Tallinna Vesi ei plaani vee hinda oluliselt langetada Veebruaris oli elektri börsihind kolme ja poole aasta kõrgeim (1) Coop hakkab pakkuma võimalust tellida ostukorv toidukappi (5) Eestis on kohti, kus palgad hoopis langevad (5) Välismaa Kaks Briti eurosaadikut suundus kontinentaalkonservatiivide rüppe «Parem kui nad poleks siia üldse tulnud!» (2) Berlusconi võib tõusta tuhast Arvamus Kadri Kuulpak: igaüks võib olla Jakob Hurt (3) Andrus Karnau: Eesti Energia igav aruanne Juhtkiri: Keskerakonna vanad rehad (14) Margus Lember: arstide koolitus Tartu Ülikoolis pole teadusvaba. Veel... (4) Postimees 1944. aastal: geishad sõjakäitistesse Kultuur Teatriaasta 2017 rabas kvantiteediga «Eesti laul 2018». Aga nad ju püüavad! Kolme naise nooruse võimalused ja võimatused, röntgenoloogiliselt Sport Ilves: mul on suur tõestamisnälg (1) Rakverest saab suve alguses võrkpallilinn (1) Tallinn Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tarbija Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tartu Tammeka eesmärk algavaks hooajaks: töökas jalgpall Tartu linnapea võttis tselluloositehase suhtes selgelt eitava seisukoha (20) Orelipoiss tegi Phuketi vabadusvõitlejast Eesti jumala Tartu tippvõrkpallurid käisid Tormas tüdrukutega lustimas Tanel Tein: hanguga ülikoolilinna mainet kaitsma (5) Sirje Toomla: meie pop-up-elu Pidu troopikas ehk Orhideed näitavad ilu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna Vesi ei plaani vee hinda oluliselt langetada

1 min lugemist
Tallinna Vesi. FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht/Scanpix

Tallinna Vesi esitas eile konkurentsiametile taotluse uue veeteenuse hinna kooskõlastamiseks. Ettevõtte sõnul tahavad nad saada tulevikus hinda, mis on ligilähedane möödunud aastate hinnale.

Riigikohus otsustas mullu detsembris, et Tallinna Vesi peab lahti ütlema oma vanast, 2011. aastal kivisse raiutud hinnakirjast ja kehtestama uue, konkurentsiametiga kooskõlastatud veetariifi. Sisuliselt tähendab see seda, et tallinlased võisid kuue aasta jooksul maksta liiga kõrget vee hinda.

Veebruari viimasel päeval ettevõte taotluse teele ka pani. Nende jaoks on tegu esimese Tallinna ja Saue linna tariifitaotlusega, mis ei ole esitatud pealinnaga sõlmitud teenuslepingus kokku lepitud metoodika alusel, vaid senisest metoodikast oluliselt erineva konkurentsiameti soovitusliku metoodika alusel, teatas vee-ettevõte börsile.

Huvitav on see, et Tallinna Vee poolt eile esitatud tariifitaotluses kalkuleeritud tariif on ligilähedane praegu kehtivale veeteenuse hinnale, mis on püsinud muutumatuna 2010. aastast.

Tallinna Vee kommunikatsioonijuht Eliis Vennik ütles, et nad lähtusid hinna esitamisel kolmest põhimõttest. «Peame tariifi kaudu katma oma kulud, peame suutma teha vajalikud investeeringud ja sealjuures peab ettevõte olema finantsiliselt jätkusuutlik ka praegusel juhul, mil ettevõte ei saa kaasata ELi rahastust,» märkis ta.

Venniku sõnul tuleb silmas pidada, et nendepoolse taotluse esitamisega kooskõlastamise protsess alles algas. Kuna see on Tallinna Veele esimene taoline taotlus, siis kindlasti on seal kohti, mis vajavad ametiga täiendavat arutelu, lisas kommunikatsioonijuht.

Vastavalt ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seadusele on konkurentsiametil taotluse läbivaatamiseks 30 päeva, mida amet võib pikendada kuni 90 päevani.

Seotud lood
01.03.2018 03.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto