Sisukord
Arvamus
Postimees
02.03.2018
Eesti Keskerakondlase seiklused Putini peol ja linna rahakotiga (11) Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust ​«Mõtlesin, et Ämaris ikka ei tõmmata!» (43) Majandus Tallinna Vesi ei plaani vee hinda oluliselt langetada Veebruaris oli elektri börsihind kolme ja poole aasta kõrgeim (1) Coop hakkab pakkuma võimalust tellida ostukorv toidukappi (5) Eestis on kohti, kus palgad hoopis langevad (5) Välismaa Kaks Briti eurosaadikut suundus kontinentaalkonservatiivide rüppe «Parem kui nad poleks siia üldse tulnud!» (2) Berlusconi võib tõusta tuhast Arvamus Kadri Kuulpak: igaüks võib olla Jakob Hurt (3) Andrus Karnau: Eesti Energia igav aruanne Juhtkiri: Keskerakonna vanad rehad (14) Margus Lember: arstide koolitus Tartu Ülikoolis pole teadusvaba. Veel... (4) Postimees 1944. aastal: geishad sõjakäitistesse Kultuur Teatriaasta 2017 rabas kvantiteediga «Eesti laul 2018». Aga nad ju püüavad! Kolme naise nooruse võimalused ja võimatused, röntgenoloogiliselt Sport Ilves: mul on suur tõestamisnälg (1) Rakverest saab suve alguses võrkpallilinn (1) Tallinn Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tarbija Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tartu Tammeka eesmärk algavaks hooajaks: töökas jalgpall Tartu linnapea võttis tselluloositehase suhtes selgelt eitava seisukoha (20) Orelipoiss tegi Phuketi vabadusvõitlejast Eesti jumala Tartu tippvõrkpallurid käisid Tormas tüdrukutega lustimas Tanel Tein: hanguga ülikoolilinna mainet kaitsma (5) Sirje Toomla: meie pop-up-elu Pidu troopikas ehk Orhideed näitavad ilu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1944. aastal: geishad sõjakäitistesse

1 min lugemist
Geišad. FOTO: SCANPIX

Tokiost, 1.3. Jaapanis on praegu teostamisel kabineti poolt sõjaliselt tähtsad korraldused. Vastavalt valitsuse poolt teisipäeval avaldatud korraldustele tuleb üheks aastaks katkestamisele ka rahvusliku tee-ja geishamajade institutsiooni tegevus. Üksnes Jaapani pealinnas tabab see 2100 teemaja ja 4300 geishamaja.

Geishad, kes on sajandite kestel mõjutanud Jaapani kultuurilist ja poliitilist elu, loobuvad oma senisest tegevusest – tantsimisest ja külaliste meelelahutuse eest hoolitsemisest- ning rakendatakse tööle sõjaliselt tähtsates käitistes.

Kuivõrd sügavalt see samm jaapanlaste elu haarab, selgub asjaolust, et üksnes Tokios oli vastavate ettevõtete kulutused aastas ligi 30 miljonit jeeni. Tee- ja geishamajade sulgemine toimub kehtivusega 5. märtsist.

Peale selle otsustas valitsus teisipäeval, et nüüdsest peale töötavad kõik avalikud asutused ka pühapäeviti.

2.03.1944
 

Seotud lood
01.03.2018 03.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto