Sisukord
Arvamus
Postimees
02.03.2018
Eesti Keskerakondlase seiklused Putini peol ja linna rahakotiga (11) Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust ​«Mõtlesin, et Ämaris ikka ei tõmmata!» (43) Majandus Tallinna Vesi ei plaani vee hinda oluliselt langetada Veebruaris oli elektri börsihind kolme ja poole aasta kõrgeim (1) Coop hakkab pakkuma võimalust tellida ostukorv toidukappi (5) Eestis on kohti, kus palgad hoopis langevad (5) Välismaa Kaks Briti eurosaadikut suundus kontinentaalkonservatiivide rüppe «Parem kui nad poleks siia üldse tulnud!» (2) Berlusconi võib tõusta tuhast Arvamus Kadri Kuulpak: igaüks võib olla Jakob Hurt (3) Andrus Karnau: Eesti Energia igav aruanne Juhtkiri: Keskerakonna vanad rehad (14) Margus Lember: arstide koolitus Tartu Ülikoolis pole teadusvaba. Veel... (4) Postimees 1944. aastal: geishad sõjakäitistesse Kultuur Teatriaasta 2017 rabas kvantiteediga «Eesti laul 2018». Aga nad ju püüavad! Kolme naise nooruse võimalused ja võimatused, röntgenoloogiliselt Sport Ilves: mul on suur tõestamisnälg (1) Rakverest saab suve alguses võrkpallilinn (1) Tallinn Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tarbija Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tartu Tammeka eesmärk algavaks hooajaks: töökas jalgpall Tartu linnapea võttis tselluloositehase suhtes selgelt eitava seisukoha (20) Orelipoiss tegi Phuketi vabadusvõitlejast Eesti jumala Tartu tippvõrkpallurid käisid Tormas tüdrukutega lustimas Tanel Tein: hanguga ülikoolilinna mainet kaitsma (5) Sirje Toomla: meie pop-up-elu Pidu troopikas ehk Orhideed näitavad ilu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margus Lember: arstide koolitus Tartu Ülikoolis pole teadusvaba. Veel...

3 min lugemist
Labor FOTO: SCANPIX

Teaduse rahastamise ebakindlus ja ebapiisavus viib lähiaastatel arstiteaduses teadlaste arvu vähenemiseni ning mitme heatasemelise teadusrühma töö lõpetamiseni, kirjutab TÜ meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember.

Tellijale Tellijale

Tartu Ülikool väärib seda, et autoriteetse kirjutisena kavandatud arvamusvaldused ei oleks emotsioonidest kantud isiklikud arvamused, vaid tugineksid eeskätt faktidele. Ja mis parata – raha, töötajad ja üliõpilased tuleb tervikanalüüsiks kokku lugeda ning tehteid tehes aitab meid paljukirutud Exceli tabel.

Professor Jüri Alliku arvamusloos (PM AK 10.02) esineb kahetsusväärselt ebatäpseid andmeid vähemasti meditsiiniteaduste valdkonna kohta. Õigus on professor Allikul selles, et arstiõpe on kulukas ning selle rahastamises peaks olema arvesse võetud nii märkimisväärne praktikumide osakaal kui kliiniline õpe väikestes rühmades.

01.03.2018 03.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto