Sisukord
Arvamus
Postimees
02.03.2018
Eesti Keskerakondlase seiklused Putini peol ja linna rahakotiga (11) Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust ​«Mõtlesin, et Ämaris ikka ei tõmmata!» (43) Majandus Tallinna Vesi ei plaani vee hinda oluliselt langetada Veebruaris oli elektri börsihind kolme ja poole aasta kõrgeim (1) Coop hakkab pakkuma võimalust tellida ostukorv toidukappi (5) Eestis on kohti, kus palgad hoopis langevad (5) Välismaa Kaks Briti eurosaadikut suundus kontinentaalkonservatiivide rüppe «Parem kui nad poleks siia üldse tulnud!» (2) Berlusconi võib tõusta tuhast Arvamus Kadri Kuulpak: igaüks võib olla Jakob Hurt (3) Andrus Karnau: Eesti Energia igav aruanne Juhtkiri: Keskerakonna vanad rehad (14) Margus Lember: arstide koolitus Tartu Ülikoolis pole teadusvaba. Veel... (4) Postimees 1944. aastal: geishad sõjakäitistesse Kultuur Teatriaasta 2017 rabas kvantiteediga «Eesti laul 2018». Aga nad ju püüavad! Kolme naise nooruse võimalused ja võimatused, röntgenoloogiliselt Sport Ilves: mul on suur tõestamisnälg (1) Rakverest saab suve alguses võrkpallilinn (1) Tallinn Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tarbija Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tartu Tammeka eesmärk algavaks hooajaks: töökas jalgpall Tartu linnapea võttis tselluloositehase suhtes selgelt eitava seisukoha (20) Orelipoiss tegi Phuketi vabadusvõitlejast Eesti jumala Tartu tippvõrkpallurid käisid Tormas tüdrukutega lustimas Tanel Tein: hanguga ülikoolilinna mainet kaitsma (5) Sirje Toomla: meie pop-up-elu Pidu troopikas ehk Orhideed näitavad ilu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: Eesti Energia igav aruanne

2 min lugemist
Enefit Greeni Paldiski tuulepark. FOTO: Sander Ilvest

Eesti Energiast on saanud igav ettevõte, kelle majandusaasta aruande avalikustamine käib suurema meediakärata, kuigi tegu on riigi ühe suurima firmaga, mille nii strateegiline tähtsus kui ka keskkonnamõju on väga suur.

Tellijale Tellijale

Eesti Energia väärtus pole paari viimase aastaga kasvanud. Võrreldes 2015. aastaga on EBIDTA ehk kasum enne intresse, makse ja kulumit isegi miljoni võrra langenud, olles vastavalt 265,8 ja 2017. aastal 264,2 miljonit. 2016 oli ettevõttele elektrijaama ehitajalt saadud suure trahvi tõttu erandlik. Mullu ettevõte dividende ei maksnud, sel aastal plaanib tagasihoidlikud 16 miljonit eurot.

Omanikule see suurt rõõmu ei tähenda, kui ettevõtte müügitulu on 754 miljonit eurot. Dividendideks läheb siis pisut vähem kui 3 protsenti sellest. See suhtearv on paar korda väiksem kui elektrivõrgu garanteeritud tulukus, mida konkurentsiseadused lubavad tarbijailt küsida. Nii tegu oli nõrga majandustulemusega.

01.03.2018 03.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto