Sisukord
Maailm
Tänane leht
12.03.2018
Eesti Taliolümpiamängude ülekandmine oli Eesti Meediale majanduslikult kasumlik (1) Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Majandus Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Läti pankades käib endiselt rahapesu (3) Välismaa Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show? Kreeka ootab Makedoonialt nimetülis konkreetseid samme POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari... Arvamus Margus Amor: kuidas saada lätlased hoopis Eestisse tervislikule ostureisile? Jaanus Piirsalu: aeglaselt kulgev tripper Lugeja Matti Vattula: appi, mind hirmutatakse! (12) Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale Jaak Vilo: kas haridus on kallis? Proovige harimatust (6) Juhtkiri: searaha haiseb endiselt Karmo Tüür: Vene-Eesti suhted – kolm võimalust Kultuur Ohutu pastelne värk Lavamaagia järele janunev Erki Pärnoja Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi Sport Kuningas on elus, elagu kuningas! Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu Tallinn Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Teadus Kogu Twitteri ajalugu hõlmanud uuring: valeuudised levivad tõestest mitu korda kiiremini (3) Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama (17) Tartu Elva valla valik: kas ujula asemel säästuvann või mitte midagi Hunt kui sümbol uutes ja vanades hundinimedes Kes maksab kõrghariduse eest? Keegi ei tea Tippkarateka Marko Luhamaa: oluline on keskenduda tööle ja tulemusele mitte mõelda, küll siis tuleb ka tulemus Milleks uurida tselluloositehase mõju erinevust Kärknas või Vorbusel? (2) Ränilinnas kerkivad põllule kortermajad Rannar Raba: Ei on ei (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari...

9 min lugemist
USA Kongressi Esindajatekoja liikmed Elise Stefanik ja Anthony Brown. FOTO: LIIS TREIMANN/EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

USAs tuntakse anekdoote, mis algavad sõnadega: «Vabariiklane ja demokraat lähevad baari...» Tavaliselt on sellise koosluse tagajärg märkimisväärsed erimeelsused ja halenaljakas lõpplahendus. 

Tellijale Tellijale

Vabariiklasest USA kongressi esindajatekoja liikme Elise Stefaniki (33) ja demokraadist Anthony G. Browni (56) visiit Tallinnasse ning kohtumine Postimehega möödus oluliselt üksmeelsemas meeleolus. Ka baari asemel oli kohtumispaigaks valitud hoopis restoran.

New Yorgi osariiki esindav Stefanik ja Marylandi esindaja Brown külastasid Eesti Vabariigi 100. aastapäevale eelnenud nädalal Eestit ja Lätit, heitsid pilgu peale sellele, kuidas Eesti on Ühendriikide poolt kaitseotstarbeks eraldatud raha kasutanud ning õnnitlesid kõiki kolme Balti riiki. Mõlemad poliitikud on otseselt Balti riikidele eraldatud rahadega seotud, sest kuuluvad Esindajatekoja relvajõudude komiteesse, mis kinnitab igal aastal kaitse-eelarve.

Kongressiliikmed rääkisid USA rollist maailmas, Venemaa poolsest ohust, demokraatide ja vabariiklaste suhetest, relvaprobleemist ja paljust muust. Selgus ka põhjus, miks USA Kapitooliumi politsei alatasa Stefaniki peatab. 

10.03.2018 13.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto