Sisukord
Maailm
Postimees
02.03.2018
Eesti Keskerakondlase seiklused Putini peol ja linna rahakotiga (11) Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust ​«Mõtlesin, et Ämaris ikka ei tõmmata!» (43) Majandus Tallinna Vesi ei plaani vee hinda oluliselt langetada Veebruaris oli elektri börsihind kolme ja poole aasta kõrgeim (1) Coop hakkab pakkuma võimalust tellida ostukorv toidukappi (5) Eestis on kohti, kus palgad hoopis langevad (5) Välismaa Kaks Briti eurosaadikut suundus kontinentaalkonservatiivide rüppe «Parem kui nad poleks siia üldse tulnud!» (2) Berlusconi võib tõusta tuhast Arvamus Kadri Kuulpak: igaüks võib olla Jakob Hurt (3) Andrus Karnau: Eesti Energia igav aruanne Juhtkiri: Keskerakonna vanad rehad (14) Margus Lember: arstide koolitus Tartu Ülikoolis pole teadusvaba. Veel... (4) Postimees 1944. aastal: geishad sõjakäitistesse Kultuur Teatriaasta 2017 rabas kvantiteediga «Eesti laul 2018». Aga nad ju püüavad! Kolme naise nooruse võimalused ja võimatused, röntgenoloogiliselt Sport Ilves: mul on suur tõestamisnälg (1) Rakverest saab suve alguses võrkpallilinn (1) Tallinn Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tarbija Spotify aktsiaid saab osta alates märtsi lõpust Tartu Tammeka eesmärk algavaks hooajaks: töökas jalgpall Tartu linnapea võttis tselluloositehase suhtes selgelt eitava seisukoha (20) Orelipoiss tegi Phuketi vabadusvõitlejast Eesti jumala Tartu tippvõrkpallurid käisid Tormas tüdrukutega lustimas Tanel Tein: hanguga ülikoolilinna mainet kaitsma (5) Sirje Toomla: meie pop-up-elu Pidu troopikas ehk Orhideed näitavad ilu Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Parem kui nad poleks siia üldse tulnud!»

4 min lugemist
  • Ukraina armee hõivab järk-järgult riigi idaosas n-ö halli tsooni jäänud külasid
  • Tavakodanikud ei tunne suurt poolehoidu ei ühe ega teise poole suhtes
  • Enamiku külaelanike elatisallikaks on Ukraina pensionid
  • Libareferendum tekitas lootuse elujärje paranemisele

Donbassi sõjas elasid sõdivate poolte vahel aastaid külad, kus polnud mingit võimu. Viimase aasta vältel on Ukraina armee neid külasid tasapisi oma kontrolli alla võtnud, mis kohalikes elanikes alati vaimustust esile ei kutsu.

Tellijale Tellijale

Travnevoe velsker Natalja väitis, et separatistid petsid oma 2014. aasta hääletusega konkreetselt kohalikke väheharitud inimesi.

«Neile räägiti, et hääletage poolt, siis me jääme edasi Ukraina koosseisu, aga kõik [Donetski maksu]raha jääb ainult meile ja kõigi elu läheb paremaks,» kirjeldas ta. «Kõik jäid seda uskuma, mina ka. Mina sain pärast aru (et valetati-JP), aga paljud pole midagi aru saanud ning on vihased, et Ukraina [armee] tuli ja pani neile tee sinnapoole kinni.»

01.03.2018 03.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto