Tarbijakaitseamet hoiatab kahe veebikaupleja eest

Tarbijakaitseamet hoiatab veebipoodide eest. FOTO: SCANPIX

Tarbijakaitseamet soovitab inimestel eemale hoida veebikauplejatest iShop.ee ja S24 Eesti, mis nörritavad inimesi. 

Viimasel ajal on sagenenud tarbijate pöördumised tarbijakaitseametisse seoses probleemidega Ishop.ee OÜ veebipoega, mis tegutseb aadressidel www.ilike.ee ja www.ishop.ee, ning S24 Eesti OÜ veebipoega, mis varem tegutses aadressil www.supermarket24.ee ja müüs kaupa ka oksjoniportaalide vahendusel. 

Tarbijatele valmistavad muret olukorrad, kus nad on kauba eest tasunud, ent hoolimata kaupleja korduvatest lubadustest ei saabu tellitud kaupa. Kui tarbijad on kasutanud oma õigust tehingust taganeda, siis ei ole ettevõtjad raha tagastanud või ei ole seda teinud ettenähtud tähtaja jooksul.

Domeen supermarket24.ee, mida S24 Eesti OÜ  kasutas, on praegu suletud, ent tasub teada, et ettevõte on varem kasutanud müügikanalina ka oksjoniportaale. Ei ole välistatud olukorrad, et ettevõtja avab tulevikus oma e-poe muudel domeenidel või kasutab teisi müügikanaleid. Seega tasub alati enne e-poest tellimist uurida, kes on kaupleja ning milline on tema taust.

Tarbijakaitseamet selgitab juhtumitega seotud asjaolusid. Amet soovitab tarbijatel nende endi huve silmas pidades arvestada eeltoodud asjaoludega ja kaaluda enne ostuotsuse tegemist ka teisi võimalusi.

02.03.2018 05.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto