«Positiivseid kirju ei saa ajakirjanikud tihti»

Postimehe fotograaf Liis Treimann, Postimehe uuriva toimetuse juht Risto Berendson, Tartu Postimehe ajakirjanik Aime Jõgi, Postimehe ajakirjanik Villu Päärt, Sakala ajakirjanik Katariina Krjutškova, Postimehe ajakirjanik Joosep Värk, Järva Teataja ajakirjanik Anne Põder ning venekeelse Postimehe ajakirjanikud Olesja Lagašina ja Elizaveta Fomina eilsel pressipeol.

FOTO: Sander Ilvest

Möödunud aasta parima arvamusloo kirjutas Postimehe uuriva toimetuse ajakirjanik Villu Päärt oma emast. Lugu «Mu viiemiljonine ema. Lugu lootusest ja imest» ilmus Postimehes 21. detsembril.

Päärti sõnul sai see lugu alguse juba 1995. aastal ja materjali kogunes kuni 2014. aastani. Kuna lugu emast on väga isiklik, kõhkles ta pikalt, kas tasub seda ikka kirja panna. «Näitasin seda paarile sõbrale ja küsisin, et huvitav millise tundega küll maailmas edasi käia pärast nii isikliku loo avaldamist. Aga sõber ütles, et kui kas või üks inimene leiab sellest loost mingit tuge või abi, on see asja ette läinud,» ütles ta.

Päärti sõnul kirjutasid talle mõned ema sõbrad ja kolleegid, keda tema ise ei tundnudki. «Selliseid positiivseid kirju ei saa ajakirjanikud väga tihti.»

    Tagasi üles