K, 28.09.2022

KOHALIK VAADE. Riik pärast ajakirjaniku mõrva

Michal Magušin, Slovakkia
KOHALIK VAADE. Riik pärast ajakirjaniku mõrva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reedel Bratislavas toimunud protestimarss. Inimesed hoidmas plakatit, kus seisab: "Ajakirjaniku ründamine = meie kõigi ründamine".
Reedel Bratislavas toimunud protestimarss. Inimesed hoidmas plakatit, kus seisab: "Ajakirjaniku ründamine = meie kõigi ründamine". Foto: Vladimir Simicek/AFP/Scanpix

Slovakkia tegeleb 27-aastase ajakirjaniku mõrvaga. Esimesed koletust intsidendist möödunud päevad on toonud kaks suure tähendusega hetke: tuhandete inimeste kogunemise tänavatele ning ohvrite südantlõhestavad matused.

Viis päeva pärast Ján Kuciaki ja tema kihlatu Martina Kušnírová mõrva oli Slovakkia valmis mitmeteks avalikeks mälestusüritusteks. Seda umbes 50 linnas Slovakkias ja ka välismaal. Noor ajakirjanik Peter Nagy ja tema abikaasa, mõlemad 27-aastased, organiseerisid suurima neist Bratislavas.

Reede õhtul oli Slovakkia pealinnas ilmselt halvim ilm, mida ette võis kujutada. Temperatuur oli ühe miinuskraadi kandis, seega taevast langev lumi sulas koheselt ja muutus maas jäiseks. Ilmast hoolimata oli tänavatel Jáni ja Martina auks marssimas umbes 25000 inimest.

Märksõnad
Tagasi üles