Sisukord
Eesti
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Eesti kinopublik levitab uute filmide piraatsalvestisi

2 min lugemist

Mõne viimase kuu jooksul on autorikaitse tuvastanud kümmekond juhtumit, kui äsja Eesti kinodes linastunud film on saalis kaameraga salaja üles võetud ja värske filmi piraatkoopia internetti üles pandud. Eestis saab piraadilt kahju välja nõuda ainult kohtu kaudu, autorikaitse soovib aga, et kinopiraatlus taas kuriteoks kvalifitseeritaks.

Tellijale

«Seisame juba möödunud aasta sügisest silmitsi Eesti kinodest filmide salvestamisega, kui eel- või esilinastuvat filmi on kinosaalist salvestatud ja seejärel interneti kaudu levitatud. Üksikutest juhtumitest on saanud terve jada,» kirjutas muu hulgas Sony Computer Entertainmenti huve kaitsev Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon (EAKO) justiitsministeeriumile möödunud nädalal.

Eestis tasub riskida ja kehva kvaliteediga salvestisi teha seetõttu, et Eesti kinod on kõrge tehnilise tasemega ja filmide hankimisel väga edumeelsed ning meieni jõuavad kõige kuumemad kinohitid varem kui mitmele poole mujale. Mitu online-keskkonda pakub uue filmi esimesele üleslaadijale aga raha.

05.03.2018 07.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto