Sisukord
Muusika
Postimees
07.03.2018
Eesti Puuetega laste arv on Eestis ajaga kahekordistunud (4) Tartus puhkes miljarditehase vastu protestitorm Koalitsioon kavaldas EKRE üle (24) Kinnisvaraturul on hinnas hästihoitud vana Pagulaste koduotsingud toovad pisaraid (27) Majandus Tuleva pensionifondid miinuses Välismaa Endine Vene topeltagent kartis oma elu pärast (1) Venemaa kaotused Süürias üha kasvavad (2) Kellel on lootust pääseda Merkeli uude valitsuskabinetti? (1) Arvamus Neeme Korv: kui pikad on erakondade pingid? (6) Mikk Granström: kuidas kasvatada uued Kiisad ja Volmerid? Carina Ferreira-Borges, Thomas Babor, Marge Reinap: kui katus laseb läbi, kas osta ämbreid? (2) Juhtkiri: rohkem läbipaistvust puidurafineerimistehase projekti (8) Karmo Tüür: Putini sõjakad multikad Mart Raudsaar: Autovadītāji, uzmanību!* (2) Edasi 1989. aastal: rahutused Tiibetis Kultuur Melanhoolne muusika, positiivse laenguga Välismaa telekanal ostis uue eesti telesarja (2) Sport Teigamägi lubas Uibo eest võidelda Margus Kiiver: Loeb hoiab Mehhiko ralli eel tagasihoidlikku joont «TiTänakule» järge ei tulnud Kas VAR päästab või rikub MMi? Tartu Abivallavanem ei näe endal korruptsioonisüüd Urmas Klaas: riigi teerulliga üle Emajõe Ateena? (3) Puu tänav tuleb tagasi ja avaturg nihkub edasi Tartu kahe ettevõtte juhid kandideerivad silmapaistvaima ettevõtja tiitlile Hiina keele õppimine muutub aina populaarsemaks Wiiralti graafika – ühe lehe kahel poolel Võimatu luuletaja auks kerkis kirjandusmuuseumisse puuriit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Melanhoolne muusika, positiivse laenguga

8 min lugemist
Ansambli DND kontsert 2017. aasta septembris Tartu Genialistide klubis, eesliinil Andreas Sepp. FOTO: Maris Savik

Ansambel DND, mis mõjub Eesti muusikaelus värske nimena, on tegelikult loodud juba sajandi alguses. See melanhoolset indie rock’i mängiv kollektiiv kandis kuni 2007. aastani nime Dead Next Door ning tegutses vahepeal üle kümne aasta Londonis.

DND on avaldanud viis albumit, millest viimane – «Kõikide haiguste ravi» – ilmus mullu septembris. Kuulajate püsivast ning otsapidi ka kasvavast huvist DND loomingu vastu räägib ühtlasi tõsiasi, et neil päevil andis ansambel vinüüliformaadis välja oma viis aastat varem üksnes CD-l ilmunud albumi «Tulede säras». Minu vestluskaaslaseks on ansambli solist, kitarrist ja peamine laulukirjutaja Andreas Sepp.

Tellijale Tellijale

Mis teid, Tartu poisse, Londonisse ajas? Soov saada maailmakuulsaks?

Jah, muidugi! Miks peaks üks noor bänd üldse teistmoodi mõtlema!? 2000. aasta kevadel tekkis mõte püüda oma muusikat ka kuskil kaugemal esitada. Algsest ideest sai paari nädalaga projekt. Lasime jalga. Läksime viiekesi – tollane trummar ja üks kidrameestest ei tulnud kaasa. Et reisiks raha saada, pidime pillid enne Eestis maha müüma. Londonis sebisime endale juhutöid ning esimesel võimalusel ostsime pillid ja otsisime uue trummari. Läbi juhuse leidsime varsti ka plaadifirma.

06.03.2018 08.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto