Sisukord
Autorid
Tänane leht
07.03.2018
Eesti Puuetega laste arv on Eestis ajaga kahekordistunud (4) Tartus puhkes miljarditehase vastu protestitorm Koalitsioon kavaldas EKRE üle (24) Kinnisvaraturul on hinnas hästihoitud vana Pagulaste koduotsingud toovad pisaraid (27) Majandus Tuleva pensionifondid miinuses Välismaa Endine Vene topeltagent kartis oma elu pärast (1) Venemaa kaotused Süürias üha kasvavad (2) Kellel on lootust pääseda Merkeli uude valitsuskabinetti? (1) Arvamus Neeme Korv: kui pikad on erakondade pingid? (6) Mikk Granström: kuidas kasvatada uued Kiisad ja Volmerid? Carina Ferreira-Borges, Thomas Babor, Marge Reinap: kui katus laseb läbi, kas osta ämbreid? (2) Juhtkiri: rohkem läbipaistvust puidurafineerimistehase projekti (8) Karmo Tüür: Putini sõjakad multikad Mart Raudsaar: Autovadītāji, uzmanību!* (2) Edasi 1989. aastal: rahutused Tiibetis Kultuur Melanhoolne muusika, positiivse laenguga Välismaa telekanal ostis uue eesti telesarja (2) Sport Teigamägi lubas Uibo eest võidelda Margus Kiiver: Loeb hoiab Mehhiko ralli eel tagasihoidlikku joont «TiTänakule» järge ei tulnud Kas VAR päästab või rikub MMi? Tartu Abivallavanem ei näe endal korruptsioonisüüd Urmas Klaas: riigi teerulliga üle Emajõe Ateena? (3) Puu tänav tuleb tagasi ja avaturg nihkub edasi Tartu kahe ettevõtte juhid kandideerivad silmapaistvaima ettevõtja tiitlile Hiina keele õppimine muutub aina populaarsemaks Wiiralti graafika – ühe lehe kahel poolel Võimatu luuletaja auks kerkis kirjandusmuuseumisse puuriit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: Autovadītāji, uzmanību!*

2 min lugemist
Mart Raudsaar FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Naised ei ole head autojuhid. See väide pärineb ajastust, kui autodel polnud starterit ja roolivõimendust ning naisi üleüldse autorooli ei lastudki, kusjuures selle lubamatult üldistava väite uskujad unustasid, et maailma esimese pikamaasõidu tegi 1888. aastal Bertha Benz.

Tellijale Tellijale

Erameedia sõltuvus turundajatest ja kampaaniameistritest on süvenenud – sellise lubamatu üldistusega alustab oma arvamuslugu news.err.ee vastutav toimetaja Dario Cavegn, kelle loo põhisõnumi võib võtta kokku lausesse, et avalik-õiguslik meedia on hea ja usaldusväärne uudiste vahendaja, aga erameedia mitte. Oma teesi toetuseks ei too Cavegn mingeid arvandmeid, samuti puuduvad allikaviited.

Riigist sõltumatu ja valitsuskriitiline ajakirjandus sündis erameediana, meenutagem näiteks odava ajakirjanduse, nn penny pressi sündi USAs alates 1830. aastatest. Avalik-õigusliku (AVÕ) meedia sünnini jäi sadakond aastat ja see oli seotud raadio sünniga. USAs said 20. sajandi alguses raadiolitsentse paljud soovijad, Euroopa riigid otsustasid seevastu jätta raadio riigi monopoliks. Suurbritannias loodi 1922. aastal AVÕna BBC, autoritaarsetes riikides loodi järk-järgult riigi ringhäälingud.

06.03.2018 08.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto