Sisukord
Kergejõustik
Tänane leht
07.03.2018
Eesti Puuetega laste arv on Eestis ajaga kahekordistunud (4) Tartus puhkes miljarditehase vastu protestitorm Koalitsioon kavaldas EKRE üle (24) Kinnisvaraturul on hinnas hästihoitud vana Pagulaste koduotsingud toovad pisaraid (27) Majandus Tuleva pensionifondid miinuses Välismaa Endine Vene topeltagent kartis oma elu pärast (1) Venemaa kaotused Süürias üha kasvavad (2) Kellel on lootust pääseda Merkeli uude valitsuskabinetti? (1) Arvamus Neeme Korv: kui pikad on erakondade pingid? (6) Mikk Granström: kuidas kasvatada uued Kiisad ja Volmerid? Carina Ferreira-Borges, Thomas Babor, Marge Reinap: kui katus laseb läbi, kas osta ämbreid? (2) Juhtkiri: rohkem läbipaistvust puidurafineerimistehase projekti (8) Karmo Tüür: Putini sõjakad multikad Mart Raudsaar: Autovadītāji, uzmanību!* (2) Edasi 1989. aastal: rahutused Tiibetis Kultuur Melanhoolne muusika, positiivse laenguga Välismaa telekanal ostis uue eesti telesarja (2) Sport Teigamägi lubas Uibo eest võidelda Margus Kiiver: Loeb hoiab Mehhiko ralli eel tagasihoidlikku joont «TiTänakule» järge ei tulnud Kas VAR päästab või rikub MMi? Tartu Abivallavanem ei näe endal korruptsioonisüüd Urmas Klaas: riigi teerulliga üle Emajõe Ateena? (3) Puu tänav tuleb tagasi ja avaturg nihkub edasi Tartu kahe ettevõtte juhid kandideerivad silmapaistvaima ettevõtja tiitlile Hiina keele õppimine muutub aina populaarsemaks Wiiralti graafika – ühe lehe kahel poolel Võimatu luuletaja auks kerkis kirjandusmuuseumisse puuriit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teigamägi lubas Uibo eest võidelda

1 min lugemist
Maicel Uibo. FOTO: Hannah McKay/REUTERS

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi sõnas, et loodetavasti leiab alaliidu juhatuses heakskiidu ta ettepanek teha sise-MMil pronksmedali võitnud Maicel Uibo rahastamises teatud muudatused.

Pärast Uibo pühapäevast pronksmedalit sise-MMil Birminghamis on paar päeva tuliseid arutelusid põhjustanud Eesti Olümpiakomitee (EOK) seisukoht: kuna seitsmevõistlus pole olümpiaala, ei ole võimalik Uibole erandit teha ja teda A-kategooria toetusesaajate sekka nihutada.

Seda seisukohta kinnitas Postimehele eile ka EOK tippspordikomisjoni juht Tõnu Tõniste. Samas eile hommikul postitas EOK peasekretär Siim Sukles sotsiaalmeediasse järgmise postituse: «EOK tippspordikomisjon koguneb 27.03., seejärel alles andke hinnang meile. Emotsiooni peab nautima, aga otsuseid ei saa alati vaid selle pealt teha. Seega, tark ei torma ja ootab otsused ära.»

Aga mis seisukohal on toimuva suhtes Eesti Kergejõustikuliit?

Alaliidu president Erich Teigamägi ei soovinud esimese hooga kõnealuses küsimuses avalikkuses arvamust avaldada, ent seejärel lausus: «Kahtlemata püüame toetuste määramisel nii sportlaste tulemusi kui ka perspektiivi väga hoolsalt hinnata. Meie märtsikuisel juhatusel koosolekul võtame Maicel Uibo abistamise osas kahtlemata vastu mingisuguse otsuse. Ma väga loodan, et juhatuse liikmed toetavad mu ettepanekut. Selle täpsest sisust ehk rahanumbrite suurusest on täna aga veel vara rääkida. Samuti loodame konstruktiivse koostöö jätkumisele Eesti Olümpiakomiteega.»

Teigamäe sõnul ei ole EKJL juhatuse koosoleku täpne toimumispäev veel paigas. Kuid alaliidu juht lisas, et kindlasti toimub see enne EOK tippspordikomisjoni kokkusaamist.

Seotud lood
06.03.2018 08.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto