Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.03.2018
Eesti Puuetega laste arv on Eestis ajaga kahekordistunud (4) Tartus puhkes miljarditehase vastu protestitorm Koalitsioon kavaldas EKRE üle (24) Kinnisvaraturul on hinnas hästihoitud vana Pagulaste koduotsingud toovad pisaraid (27) Majandus Tuleva pensionifondid miinuses Välismaa Endine Vene topeltagent kartis oma elu pärast (1) Venemaa kaotused Süürias üha kasvavad (2) Kellel on lootust pääseda Merkeli uude valitsuskabinetti? (1) Arvamus Neeme Korv: kui pikad on erakondade pingid? (6) Mikk Granström: kuidas kasvatada uued Kiisad ja Volmerid? Carina Ferreira-Borges, Thomas Babor, Marge Reinap: kui katus laseb läbi, kas osta ämbreid? (2) Juhtkiri: rohkem läbipaistvust puidurafineerimistehase projekti (8) Karmo Tüür: Putini sõjakad multikad Mart Raudsaar: Autovadītāji, uzmanību!* (2) Edasi 1989. aastal: rahutused Tiibetis Kultuur Melanhoolne muusika, positiivse laenguga Välismaa telekanal ostis uue eesti telesarja (2) Sport Teigamägi lubas Uibo eest võidelda Margus Kiiver: Loeb hoiab Mehhiko ralli eel tagasihoidlikku joont «TiTänakule» järge ei tulnud Kas VAR päästab või rikub MMi? Tartu Abivallavanem ei näe endal korruptsioonisüüd Urmas Klaas: riigi teerulliga üle Emajõe Ateena? (3) Puu tänav tuleb tagasi ja avaturg nihkub edasi Tartu kahe ettevõtte juhid kandideerivad silmapaistvaima ettevõtja tiitlile Hiina keele õppimine muutub aina populaarsemaks Wiiralti graafika – ühe lehe kahel poolel Võimatu luuletaja auks kerkis kirjandusmuuseumisse puuriit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Carina Ferreira-Borges, Thomas Babor, Marge Reinap: kui katus laseb läbi, kas osta ämbreid?

5 min lugemist
Carina Ferreira-Borges FOTO: WHO

Riigi ülesanne on kaitsta inimeste tervist ja seejuures tuleb maksumaksjate raha kasutada mõistlikult. Arukam on reguleerida, et vähendada suuri kulutusi alkoholitarbimise tagajärgedele. Dilemma on sama nagu läbijooksva katusega – kas parandada katus või osta ämbreid, kirjutavad Carina Ferreira-Borges, Thomas Babor ja Marge Reinap.

Tellijale Tellijale

Kümme aastat tagasi oli Eesti üks maailma kõrgeima alkoholitarbimistasemega riike. Eesti on teinud olulisi edusamme, vähendades alkoholitarbimist kolmandiku võrra. 2016. aastal joodi täiskasvanud elaniku kohta ligi viis liitrit vähem absoluutset alkoholi kui 2007. aastal. Tänu sellele on vähenenud ka alkoholi tarbimisega kaasnevad probleemid. Alkoholiga seotud haigustest põhjustatud surmade arv on selle ajaga langenud 40 protsenti. See tähendab, et alkoholitarbimise meetmed päästsid ainuüksi 2016. aastal enam kui 300 inimese elu. (1) Üks põhjus, miks alkoholipoliitika on olnud tulemuslik, on see, et ta põhineb lahendustel, mille tõhusust on rahvatervise eksperdid üle kogu maailma uurinud. Need on just need lahendused, mida alkoholitööstus mittetoimivaks kuulutab.

Mis siis töötab?

06.03.2018 08.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto