Sisukord
Eesti
Tänane leht
07.03.2018
Eesti Puuetega laste arv on Eestis ajaga kahekordistunud (4) Tartus puhkes miljarditehase vastu protestitorm Koalitsioon kavaldas EKRE üle (24) Kinnisvaraturul on hinnas hästihoitud vana Pagulaste koduotsingud toovad pisaraid (27) Majandus Tuleva pensionifondid miinuses Välismaa Endine Vene topeltagent kartis oma elu pärast (1) Venemaa kaotused Süürias üha kasvavad (2) Kellel on lootust pääseda Merkeli uude valitsuskabinetti? (1) Arvamus Neeme Korv: kui pikad on erakondade pingid? (6) Mikk Granström: kuidas kasvatada uued Kiisad ja Volmerid? Carina Ferreira-Borges, Thomas Babor, Marge Reinap: kui katus laseb läbi, kas osta ämbreid? (2) Juhtkiri: rohkem läbipaistvust puidurafineerimistehase projekti (8) Karmo Tüür: Putini sõjakad multikad Mart Raudsaar: Autovadītāji, uzmanību!* (2) Edasi 1989. aastal: rahutused Tiibetis Kultuur Melanhoolne muusika, positiivse laenguga Välismaa telekanal ostis uue eesti telesarja (2) Sport Teigamägi lubas Uibo eest võidelda Margus Kiiver: Loeb hoiab Mehhiko ralli eel tagasihoidlikku joont «TiTänakule» järge ei tulnud Kas VAR päästab või rikub MMi? Tartu Abivallavanem ei näe endal korruptsioonisüüd Urmas Klaas: riigi teerulliga üle Emajõe Ateena? (3) Puu tänav tuleb tagasi ja avaturg nihkub edasi Tartu kahe ettevõtte juhid kandideerivad silmapaistvaima ettevõtja tiitlile Hiina keele õppimine muutub aina populaarsemaks Wiiralti graafika – ühe lehe kahel poolel Võimatu luuletaja auks kerkis kirjandusmuuseumisse puuriit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pagulaste koduotsingud toovad pisaraid

4 min lugemist
  • Varjupaigataotlejate jaoks napib kortereid, sageli ei soovita neid üürnikeks.
  • Korteriotsingutega tegelevad nii tugiisikud, majutuskeskused kui inimesed ise.
  • Ligi 30 kvoodipagulast elab varjupaigakeskustes, sest nad ei leia üürikodu.
Kvoodikava alusel Eestisse tulnud Süüria pagulaspere ema ja isa ootasid lõunal koolist koju oma lapsi, kodune toit laual. Perekonnad ise oma privaatsuse hoidmise nimel fotole tulla ei soovinud. FOTO: Eero Vabamägi

​Jõgevamaal Vägeva varjupaigataotlejate keskuses otsib viiendat kuud oma kodu suur Süüria perekond. Lääne-Virumaal Vao keskuses hakkab lootus kaduma kahel põgenikeperel – kortereid lihtsalt pole või ei soovita pagulasi üürnikeks. Kuus üksikut eritrealannat pole samuti kodu leidnud.

Tellijale Tellijale

Kõige kauem on korterit oodanud oktoobri lõpus Vägevale elama pandud Süüria perekond, kus ema ja isa, nende kuus alaealist last, üks täisealine tütar ning pereisa õde.

«Ühel korral oli suureperega nii, et nad läksid juba lepingut sõlmima ja siis tuli ikkagi äraütlemine. Pereema oli löödud ja nuttis. Samal päeval oli meil vastlapäeva üritus ja nad ei tulnud isegi sinna,» teadis Selesneva rääkida.

06.03.2018 08.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto