Sisukord
Maailm
Postimees
08.03.2018
Eesti Viru tänav võinuks naistepäevaks lilledeta jääda Kelm käis poes oma hinnasiltidega Uusaastaööl pidulisi tulistanud mees mõisteti tingimisi vangi Manija tragöödia uued asjaolud: purupurjus, rahapakk taskus, tagaistmeteta bussis (1) Puidutööstur Aadu Polli grillimine aeglasel tulel (38) Majandus Postimees LAVis: valgeid sunnitakse töölt lahkuma, valitsus ähvardab neilt võtta ka maa (65) Välismaa Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid Rahvusliku mälu seadus paneb USA-Poola suhted proovile Välismaa lühiuudised: 8.03.2018 Pagulased sihikule võtnud Saksa neonatsid lähevad pikaks ajaks vangi (2) Arvamus Ahto Lobjakas: hundijutt: loodus ei lähe eestlasele korda (3) Juhtkiri: nüüdse naistepäeva sõnum (1) Teaduste Akadeemia soovitus: moodne puidutöötlemise tehas on vajalik, kui me ei taha oma rikkust teistele kinkida (109) Edasi 1968. aastal: arve ja fakte Kultuur Vaimne kultuuripärand – kultuurilise järjepidevuse süda Magusnukker elu Disneylandi varjus Luik esimesest etendusest alates Sport Andres Sõbra korvpallikommentaar: kas Talts ja Kangur lõpetavad koondisekarjääri? Tanel Leok, nüüd erasõitjast tiimipealik Kanter tegi laagris pikema heite, Kupper naudib luksust (1) Tallinn Viru tänav võinuks naistepäevaks lilledeta jääda Tartu Tselluloositehase arutelu läks volikogu saalis tuliseks Olümpiasangari isa: meie ei ole Saskiat tippsportlaseks kasvatanud Tartu üürnike imede maja kaob linnapildist Heiki Lill: kõrge aktsiisimääraga luksuskaup – lapsed Jüri Laurson: elektriseadmed vajavad tähelepanu 8. märts, kas rõõm või õudus!? Tulevased meistrid andsid metallile valu Maalinäitusel tunglevad krokiijoonistajad Voorimehe pojast Eesti Vabariigi rajajaks Noored sulgpallurid lõid meistrivõistluste auhinnalaua puhtaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid

4 min lugemist
Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze möödunud nädalal Tallinnas, kus ta astus üles idapartnerluse konverentsil. FOTO: Hanna-Hulda Reinkort

Möödunud nädalal Tallinnas idapartnerluse konverentsil esinenud Ukraina asepeaminister Ivanna Klympush-Tsintsadze ütles usutluses Postimehele, et idapartnerlus pole ukrainlaste jaoks mitte läbikukkunud ettevõtmine, vaid ainus tee, kuidas edasi minna.

Tellijale Tellijale

Siiski rõhutas Klympush-Tsintsadze, kelle vastutusalasse jääb Euroopa ja euroatlandi intgratsioon, et Ukraina jaoks on ülimalt oluline, et liit ei kaotaks omaltpoolt ELi liikmelisuse perspektiivi.

- Võrreldes 2009. aastaga, kui idapartnerluse loodi, oli seis üks, nüüdseks aga on selge, et Ukraina, Gruusia ja Moldova huvi koostööks ELiga on hoopis teisel tasemel kui ülejäänud kolme - Armeenia, Aserbaidžaani ja Valgevene - puhul. Kas antud formaat hakkab äkki ajale jalgu jääma?

Idapartnerluse liikmeriikide ambitsioonid ja eesmärgid on väga erinevad, seega jah, erisuste tegemine ülimalt oluline.

07.03.2018 09.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto