Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht
10.03.2018
Eesti Piiga jäigi puhkama Kallas valis varjudemängu (14) Välismaa Vägivald naasis Sri Lankale (2) AJA PEEGEL. Ungarlaste enesemõistmisest, ajalooline perspektiiv (1) Orbán tüürib Ungarit mittevabade riikide sekka (8) Arvamus Ferdinand Johann Wiedemann - kümnete keeltega hakkama saav polüglott, kes ei öelnud ära klaasist heast veinist Evelyn Kaldoja: koht, kus eelistan viha hirmule (9) Jelena Skulskaja: elu läheb kunstiks üle alati punase tulega (1) Postimees 1994. aastal: Tallinn oli leinarüüs Nädala nägu: antipoliitiku kehastus (2) EKI keelekool: miks ei tohiks suruda tuletist «ümbertöötus» «ümbertöötluse» asemele? (10) Sport Saskia Alusalu: Spordis ei maksa välimus, vaid tulemus! (6) Spordi lühiuudised Koolitulistamises õpilase kaotanud eestlanna ei saa ka kolm nädalat hiljem magada Rallieksootika muutub igapäevasemaks Kas põhiturniiri võidab Saaremaa või Pärnu? Joosep Susi: tähtis või tähtsusetu? Tervis VIDEO: Kes talvel metsas magab, on napakas? (1) Tarbija Aega alustada aiandusega aknalaual AK Märtsipommitamise varju jäänud nüansid: ajaloolane Kalmar Ulm näitab kultushooneid, mida tänapäeva Tallinnast enam ei leia (2) Vikerkaar loeb. Ihade loova potentsiaali mõttetu kammitsemine? (1) Sarrazini lünktabelid Esoteeriliste sugemetega psühholoogiaõpik algajaile Fossiilakadeemik soovitab Eestimaale eutanaasiat (2) Alternatiivsed rännakud ehk Tallinna klubid 4/4 taktimaailm ehk Tallinna alternatiivne tantsumuusikaskeene Aivar Tõnso: 1990ndatel oli metsikum aeg kui praegu Optimistliku tehnokraadi õhtuõpik Eesti riigi ämmaemandad ehk kes õigupoolest olid Eesti esimesed advokaadid? Peeter Langovits: Valter Ojakääru meeletu maailm Ferdinand Johann Wiedemann - kümnete keeltega hakkama saav polüglott, kes ei öelnud ära klaasist heast veinist Arter Viking Line’i tippjuht otsib kunagi Ahvenamaal kohatud eestlasi Pimekohting itaallasega. Alfa Romeo GTV Ütled Kerstenbeck, mõtled Vanemõde Saskia Alusalu: Spordis ei maksa välimus, vaid tulemus! (6) Filmiarvustus: Andrea Bocelli eluloofilm «Vaikuse muusika» ei vääri vaatamist Oscarite gala on kleidiparaadide ema Kuidas ERR olümpiaküla ukse taha tõsteti: talimängud käivitasid Eestis telesõja (8) Justin Petrone: midagi ei jää maha VIDEO: Kes talvel metsas magab, on napakas? (1) Kas lapsele medali andmine teeb hoopis karuteene? (1) Pille Enden teeb tiramisut piisakese Vana Tallinnaga Robotitest fooliumtrussikuteni: mis täna veider, see homme argipäev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pille Enden teeb tiramisut piisakese Vana Tallinnaga

7 min lugemist
  • Pille Enden kogus kõik oma retseptilemmikud kokaraamatusse "Pille köök".
Musta sõstra ja śokolaadi tiramisu. Foto raamatust "Pille köök. Aastad heade maitsetega". FOTO: Jaan Heinmaa

Kui sukeldute Pille Endeni kirjusse kokanduskäekirja ja üüratusse retseptivaramusse, on põnevad köögitunnid kindlustatud. Lihapallidesse piparkoogimaitseainet või tiramisusse Vana Tallinna likööri? Miks ka mitte. Tema köögihitte tasub proovida.

Tellijale Tellijale

Kokaraamatute autor ja köögitoimetaja Pille Enden on üks neist, kelle võiks vabalt koos Adeline Tannbaumi, Maire Suitsu, Lia Virkuse, Pille Petersoo ja veel mõnega arvata tähenduselt ning tuntuselt uuema aja Eesti Salme Massode või Linda Pettide hulka. Pea iga hobikoka raamaturiiulist võib leida mõne tema kokaraamatu, tema välja mõeldud retseptide varamu ulatub tuhandetesse ja retseptiraamatute hulk julgelt viie-kuuekümneni. «Täpset arvu ei oska kummagi kohta öelda,» mainib ta.

Kogumik «Pille köök. Aastad heade maitsetega» mahutab moodsamaks mugandatud lapsepõlve toidutähti ja suguvõsa retseptiklassikat, milleta ei tule pere ja sõprade söömaajad kõne allagi. Samuti kiireid argi- ja peenemaid peoroogi ning rahvusvahelisi toidukuulsusi eestilikus-pillelikus võtmes.

09.03.2018 12.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto