Sisukord
Kolumnistid
Postimees
08.03.2018
Eesti Viru tänav võinuks naistepäevaks lilledeta jääda Kelm käis poes oma hinnasiltidega Uusaastaööl pidulisi tulistanud mees mõisteti tingimisi vangi Manija tragöödia uued asjaolud: purupurjus, rahapakk taskus, tagaistmeteta bussis (1) Puidutööstur Aadu Polli grillimine aeglasel tulel (38) Majandus Postimees LAVis: valgeid sunnitakse töölt lahkuma, valitsus ähvardab neilt võtta ka maa (65) Välismaa Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid Rahvusliku mälu seadus paneb USA-Poola suhted proovile Välismaa lühiuudised: 8.03.2018 Pagulased sihikule võtnud Saksa neonatsid lähevad pikaks ajaks vangi (2) Arvamus Ahto Lobjakas: hundijutt: loodus ei lähe eestlasele korda (3) Juhtkiri: nüüdse naistepäeva sõnum (1) Teaduste Akadeemia soovitus: moodne puidutöötlemise tehas on vajalik, kui me ei taha oma rikkust teistele kinkida (109) Edasi 1968. aastal: arve ja fakte Kultuur Vaimne kultuuripärand – kultuurilise järjepidevuse süda Magusnukker elu Disneylandi varjus Luik esimesest etendusest alates Sport Andres Sõbra korvpallikommentaar: kas Talts ja Kangur lõpetavad koondisekarjääri? Tanel Leok, nüüd erasõitjast tiimipealik Kanter tegi laagris pikema heite, Kupper naudib luksust (1) Tallinn Viru tänav võinuks naistepäevaks lilledeta jääda Tartu Tselluloositehase arutelu läks volikogu saalis tuliseks Olümpiasangari isa: meie ei ole Saskiat tippsportlaseks kasvatanud Tartu üürnike imede maja kaob linnapildist Heiki Lill: kõrge aktsiisimääraga luksuskaup – lapsed Jüri Laurson: elektriseadmed vajavad tähelepanu 8. märts, kas rõõm või õudus!? Tulevased meistrid andsid metallile valu Maalinäitusel tunglevad krokiijoonistajad Voorimehe pojast Eesti Vabariigi rajajaks Noored sulgpallurid lõid meistrivõistluste auhinnalaua puhtaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: hundijutt: loodus ei lähe eestlasele korda

4 min lugemist
Hunt. FOTO: Toomas Huik / Postimees

Pürksi ja Herjava vahele ilmunud hundid on emba-kumba – kas loomulik nähtus või oleme uue evolutsioonifaasi tunnistajateks, kirjutab noarootslane ja kolumnist Ahto Lobjakas.

Tellijale Tellijale

Ma olen pikki suvesid istunud Noarootsis väljas öö hakul, hommikuti ja vahel ka öösiti lootuses kuulata majesteetlikke loodushääli. Asjata, majesteetlik loodus on vait, kui linnud välja arvata (kelle majesteetlikkus on teistsugune). Põder, kes õueservapidi hämarikus käis, oli haudvaikne, võis seista kolmveerand tundi ühe koha peal. Küla peal öeldi, et jahimehed lasksid ta möödunud sügisel maha. Hunte olen ma kuulnud ulgumas vaid üks kord, lapsepõlves Virumaal. Noarootsis on paar korda auto ees üle tee lonkinud hundikutsikaid. Pürksi moodi keset küla pole meil hunte sattunud. Kuigi mine tea, ma pole sel aastal oma külla veel jõudnud ja Pürksini on linnulennul mõni kilomeeter.

07.03.2018 09.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto