Peeter Langovits: Valter Ojakääru meeletu maailm

Armastatud helilooja ja muusik, hinnatud raadio- ja telesaadete juht, tulihingeline eesti džässi ja levimuusika ajaloo uurija ja propageerija ning muusikakriitik Valter Ojakäär tähistas 11. märtsil 1998 värvikalt 75. juubelit.

FOTO: Peeter Langovits

Armastatud helilooja ja muusik, hinnatud raadio- ja telesaadete juht, tulihingeline eesti džässi ja levimuusika ajaloo uurija ja propageerija ning muusikakriitik Valter Ojakäär tähistas 11. märtsil 1998 värvikalt 75 aasta juubelit.

Pärastlõunasel ajal saabus kergemuusika vanameistri sünnipäevale restorani Gloria soliidne esindus meie lauljate ja muusikute eri põlvkondadest koos juubilari sõprade ja loomingu austajatega.

Ikka rõõmsameelsele ja energiat täis juubilarile jagus rohkesti kingitusi, kuid üks neist oli eriline – uhiuus kogumikplaat «Meeletu maailm», mille üllitas Eesti Raadio. Album (ja kassett) sisaldas valikut Valter Ojakääru loomingu paremikust, mida tõlgendasid juba järgmise põlvkonna artistid. Igihaljad lood ärkasid uuele elule uues seades ja uute esitajatega.

Tagasi üles