Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
09.03.2018
Eesti ID-kaardi kriisi lahendamine neelas RIAlt seitsmekohalise summa (1) Erakonnad kavaldavad miljarditehase teemal (19) Salakaupa vedanud mereväelased jäid karistuseta (5) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Majandus Kuidas tekivad majandusmullid? (2) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Välismaa Soome teadur: idanaabri pikaaegsed psühholoogilised katsed on muutnud meid ettevaatlikuks Postimehe sõjareportaaž Donbassist: «Sõjaromantikat on kuhjaga, aga õiget sõda pole» (15) KOHALIK VAADE. Leedu müstilise pedofiilide klanniga seotud kuulujutt kerkis taas pinnale Arvamus Kaur Maran: puidutehas ja mantra teadmatusest (35) Lugeja tselluloositehasest: laastatud metsad ja mürgitatud jõed ei ole minu Eesti (20) Henrik Roonemaa: troll pole kõiges süüdi Vallo Mulk tselluloositehasest: planeering ilma kokkuleppeta, mõjud ilma riskideta (8) Postimees 1932. aastal: eesti rahvas tahab magada Juhtkiri: kas riigireform seisab, roomab või lendab? Mihkel Mutt: kes meist on õige eestlane? (21) Kultuur Kodumaa kauniduse pühitsemine läbi liikuvate piltide Sport Tõestatud: Meistrite liigas maksavad kogemused Šipulin ja Rastorgujevs valasid haavale palsamit (1) Kas WRC-sari kiusab alusetult kiireid rallimehi? Tartu Tartu lõi lauda ellujäämise kunstid Linnal pole raha Tamme kooli ruumipuuduse lahendamiseks Aasta parimaks kuulutatud ehitised valmisid kvaliteedibuumi ajal Tallinna kultuuriklubi salongiõhtu jõuab Tartusse Leil, mis paneb saunagurmaanid nurru lööma Jüri Kõre: hoolduskindlustus hoolekannet päästmas Raamatukogust võib koju tulla kasvõi pilliga Noored leiavad koolist uue kutsumuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome teadur: idanaabri pikaaegsed psühholoogilised katsed on muutnud meid ettevaatlikuks

5 min lugemist
  • Vene propagandal ei pruugi midagi Venemaaga tegemist olla.
  • Propaganda muudab selle mõju alla sattunud inimese aju füsioloogiat.
  • Vene propaganda eesmärk Soomes on hoida neid eemal NATOst.
  • Propagandale vastatamine vastupropagandaga oleks sõjameede.
Saara Jantunen kaitseuuringute Keskuses raamatut esitlemas. FOTO: Madis Sinivee/PM / Scanpix Baltics

Veebruaris Tallinnas oma raamatut «Infosõda» esitlenud soome sõjateadlane Saara Jantunen kõneles intervjuus Postimehele, miks tema infosõjale keskendunud teos sai kodumaal suure kriitika osaliseks ja kuidas Venemaa sealseid elanikke mõjutab.

Tellijale Tellijale

«Isiklikult pean seda jälgiks, et on olemas Soome poliitikuid, kes külma sõja aegu tegid rõõmuga poliitilist koostööd Nõukogude võimudega. Mitte selles mõttes, et nad kõike heaks kiitsid või riigireeturid olid, aga nad tegid koostööd Nõukogude Liiduga. Ja nüüd pärast külma sõda, on neil samadel poliitikutel jultumust tulla Eestisse ja kritiseerida Eestit trauma pärast, mis teil tollest ajast on, sest Nõukogude võimud – samad isikud, kellega soomlased koostööd tegid - tapsid teid,» ütles Jantunen.

08.03.2018 10.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto