Sisukord
Eesti
Postimees
08.03.2018
Eesti Viru tänav võinuks naistepäevaks lilledeta jääda Kelm käis poes oma hinnasiltidega Uusaastaööl pidulisi tulistanud mees mõisteti tingimisi vangi Manija tragöödia uued asjaolud: purupurjus, rahapakk taskus, tagaistmeteta bussis (1) Puidutööstur Aadu Polli grillimine aeglasel tulel (38) Majandus Postimees LAVis: valgeid sunnitakse töölt lahkuma, valitsus ähvardab neilt võtta ka maa (65) Välismaa Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid Rahvusliku mälu seadus paneb USA-Poola suhted proovile Välismaa lühiuudised: 8.03.2018 Pagulased sihikule võtnud Saksa neonatsid lähevad pikaks ajaks vangi (2) Arvamus Ahto Lobjakas: hundijutt: loodus ei lähe eestlasele korda (3) Juhtkiri: nüüdse naistepäeva sõnum (1) Teaduste Akadeemia soovitus: moodne puidutöötlemise tehas on vajalik, kui me ei taha oma rikkust teistele kinkida (109) Edasi 1968. aastal: arve ja fakte Kultuur Vaimne kultuuripärand – kultuurilise järjepidevuse süda Magusnukker elu Disneylandi varjus Luik esimesest etendusest alates Sport Andres Sõbra korvpallikommentaar: kas Talts ja Kangur lõpetavad koondisekarjääri? Tanel Leok, nüüd erasõitjast tiimipealik Kanter tegi laagris pikema heite, Kupper naudib luksust (1) Tallinn Viru tänav võinuks naistepäevaks lilledeta jääda Tartu Tselluloositehase arutelu läks volikogu saalis tuliseks Olümpiasangari isa: meie ei ole Saskiat tippsportlaseks kasvatanud Tartu üürnike imede maja kaob linnapildist Heiki Lill: kõrge aktsiisimääraga luksuskaup – lapsed Jüri Laurson: elektriseadmed vajavad tähelepanu 8. märts, kas rõõm või õudus!? Tulevased meistrid andsid metallile valu Maalinäitusel tunglevad krokiijoonistajad Voorimehe pojast Eesti Vabariigi rajajaks Noored sulgpallurid lõid meistrivõistluste auhinnalaua puhtaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uusaastaööl pidulisi tulistanud mees mõisteti tingimisi vangi

1 min lugemist
Põhja prefektuuri lasketiir. Pildil pumppüss. FOTO: SANDER ILVEST/PM/SCANPIX BALTICS

Pärnu maakohus mõistis eile 25-aastase Miku süüdi avaliku korra raskes rikkumises ning määras talle liitkaristuseks kolm aastat vangistust.

Kohus ei pööra Miku karistust täitmisele, kui ta ei pane kolmeaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Süüdistuse järgi saabus purjus 25-aastane Mikk autoga Türil erapidu võõrustanud Kanarbiku hoone ette kella viie ajal aasta esimese päeva varahommikul. Autost väljudes tulistas ta pumppüssist lasu õhku, sihtis hoone ees olnud inimesi ning tegi nende poole liikudes veel kaks lasku õhku ning ühe, mis tabas maja akent.

Selle peale jooksid majast välja peol külalistena viibinud Tõnu ja tema poeg. Tekkis rüselus, mille käigus tulistas Mikk veel ühe korra, tabades pargitud sõiduautot.

Kohtus viimase sõna saanud Mikk ütles, et ta ei soovi midagi öelda, kuna ei mäleta midagi.

Kohus mõistis kannatanutele välja tsiviilhagid kogusummas 3026 eurot. Mikk peab tasuma menetluskulud 1914,48 eurot. Kohus lahendas asja üldmenetluse korras. Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Ehkki külalisena peol viibinud Tõnu oli nimetatud asjas kannataja, on selle sündmusega seoses Pärnu maakohtu menetluses ka Tõnu kriminaalasi.

Kui Tõnu oli koos pojaga püssipaukude peale välja jooksnud, õnnestus tema pojal relv kätte saada, misjärel võttis Tõnu selle enda valdusesse ning lõi maha surutud Mikku relva kabaga vastu pead ja nägu vähemalt kolm korda ja nii tugevasti, et mees sai raske trauma ning kaotas teadvuse.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab Tõnu raske tervisekahjustuse tekitamises, kui sellega on tekitatud oht elule ning püsiv tervisehäire. Kohtuistungid seoses Tõnu kriminaalasjaga alles käivad.

Seotud lood
07.03.2018 09.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto