Sisukord
Kergejõustik
Tänane leht
08.03.2018
Eesti Viru tänav võinuks naistepäevaks lilledeta jääda Kelm käis poes oma hinnasiltidega Uusaastaööl pidulisi tulistanud mees mõisteti tingimisi vangi Manija tragöödia uued asjaolud: purupurjus, rahapakk taskus, tagaistmeteta bussis (1) Puidutööstur Aadu Polli grillimine aeglasel tulel (38) Majandus Postimees LAVis: valgeid sunnitakse töölt lahkuma, valitsus ähvardab neilt võtta ka maa (65) Välismaa Ukraina minister: oleme Euroopa Liidu liikmeks saamise suhtes realistid Rahvusliku mälu seadus paneb USA-Poola suhted proovile Välismaa lühiuudised: 8.03.2018 Pagulased sihikule võtnud Saksa neonatsid lähevad pikaks ajaks vangi (2) Arvamus Ahto Lobjakas: hundijutt: loodus ei lähe eestlasele korda (3) Juhtkiri: nüüdse naistepäeva sõnum (1) Teaduste Akadeemia soovitus: moodne puidutöötlemise tehas on vajalik, kui me ei taha oma rikkust teistele kinkida (109) Edasi 1968. aastal: arve ja fakte Kultuur Vaimne kultuuripärand – kultuurilise järjepidevuse süda Magusnukker elu Disneylandi varjus Luik esimesest etendusest alates Sport Andres Sõbra korvpallikommentaar: kas Talts ja Kangur lõpetavad koondisekarjääri? Tanel Leok, nüüd erasõitjast tiimipealik Kanter tegi laagris pikema heite, Kupper naudib luksust (1) Tallinn Viru tänav võinuks naistepäevaks lilledeta jääda Tartu Tselluloositehase arutelu läks volikogu saalis tuliseks Olümpiasangari isa: meie ei ole Saskiat tippsportlaseks kasvatanud Tartu üürnike imede maja kaob linnapildist Heiki Lill: kõrge aktsiisimääraga luksuskaup – lapsed Jüri Laurson: elektriseadmed vajavad tähelepanu 8. märts, kas rõõm või õudus!? Tulevased meistrid andsid metallile valu Maalinäitusel tunglevad krokiijoonistajad Voorimehe pojast Eesti Vabariigi rajajaks Noored sulgpallurid lõid meistrivõistluste auhinnalaua puhtaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kanter tegi laagris pikema heite, Kupper naudib luksust

3 min lugemist
Gerd Kanter ja Martin Kupper leidsid Lõuna-Aafrikas treeninglaagris viibides aega ka elevantidega jalutamas käia. FOTO: Erakogu

Gerd Kanter ja Martin Kupper saabusid mõned päevad tagasi viie nädala pikkusest treeninglaagrist Lõuna-Aafrika Vabariigis. Ühise koostöö neli esimest kuud on mõjunud kettahiidudele hästi, kinnitavad mõlemad.

Tellijale Tellijale

«Ma julgen öelda, et olen teinud nende viimase nelja kuu jooksul professionaalsemalt sporti kui varem,» ütleb Kupper õhinal. «Kogu pilt on täiesti teine. Ka laager oli väga hästi planeeritud ja õnnestus. Muutus on olnud tõesti igas mõttes positiivne.»

Kui varasemalt aitas Kupperit endine tippheitja Aleksander Tammert oma põhitöö kõrvalt nii palju kui jõudis, siis nüüd on Kanter ning treeneri ja füsioterapeudina tegutsev Indrek Tustit tema kõrval kogu aeg. «Eesti mõistes on kahe abilisega töötamine puhas luksus,» oskab ka Rio olümpia neljas mees ise võimalust hinnata.

Ka 38-aastane Kanteri sõnul on Kupperi tehnikas märkimisväärseid korrektuure tehtud. «Martini tehnika ei vastanud siiani tema parameetritele - ta ei kasutanud pööreldes oma võimast keha ära täies mahus,» selgitab olümpiavõitja. «Suur töö tehakse ära just jalgadega. Ja Martinil on jalgades nii jõudu kui plahvatuslikkust küllaga. Oleme üritanud seda tema heites ära kasutada ja kui ta samamoodi arenemist jätkab, võime väga huvitavat hooaega oodata. Ka need, kes laagris kõrvalt tema heited nägid, on andnud positiivset tagasisidet.»

07.03.2018 09.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto