Sisukord
Majandus
Tänane leht
09.03.2018
Eesti ID-kaardi kriisi lahendamine neelas RIAlt seitsmekohalise summa (1) Erakonnad kavaldavad miljarditehase teemal (19) Salakaupa vedanud mereväelased jäid karistuseta (5) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Majandus Kuidas tekivad majandusmullid? (2) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Välismaa Soome teadur: idanaabri pikaaegsed psühholoogilised katsed on muutnud meid ettevaatlikuks Postimehe sõjareportaaž Donbassist: «Sõjaromantikat on kuhjaga, aga õiget sõda pole» (15) KOHALIK VAADE. Leedu müstilise pedofiilide klanniga seotud kuulujutt kerkis taas pinnale Arvamus Kaur Maran: puidutehas ja mantra teadmatusest (35) Lugeja tselluloositehasest: laastatud metsad ja mürgitatud jõed ei ole minu Eesti (20) Henrik Roonemaa: troll pole kõiges süüdi Vallo Mulk tselluloositehasest: planeering ilma kokkuleppeta, mõjud ilma riskideta (8) Postimees 1932. aastal: eesti rahvas tahab magada Juhtkiri: kas riigireform seisab, roomab või lendab? Mihkel Mutt: kes meist on õige eestlane? (21) Kultuur Kodumaa kauniduse pühitsemine läbi liikuvate piltide Sport Tõestatud: Meistrite liigas maksavad kogemused Šipulin ja Rastorgujevs valasid haavale palsamit (1) Kas WRC-sari kiusab alusetult kiireid rallimehi? Tartu Tartu lõi lauda ellujäämise kunstid Linnal pole raha Tamme kooli ruumipuuduse lahendamiseks Aasta parimaks kuulutatud ehitised valmisid kvaliteedibuumi ajal Tallinna kultuuriklubi salongiõhtu jõuab Tartusse Leil, mis paneb saunagurmaanid nurru lööma Jüri Kõre: hoolduskindlustus hoolekannet päästmas Raamatukogust võib koju tulla kasvõi pilliga Noored leiavad koolist uue kutsumuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas tekivad majandusmullid?

5 min lugemist
  • Inimkonna ajaloo suurim mull on bitcoin
  • Mullid ei ole vaid finantsturgude nähtus
  • Mulli tekkeks on vaja ka head lugu
Robert J Shiller. FOTO: PETRAS MALUKAS/AFP/Scanpix

Detsembri keskel avaldas investeerimisfirma Convoy Investments raporti, mille järgi oli bitcoin’i hinnatõus selleks ajaks olnud suurem kui tulpide hinnatõus 17. sajandi Hollandi tulbimaania ajal. Loodud oli suurim finantsmull inimkonna ajaloos.

Tellijale Tellijale

Mullid ja nende lõhkemised on turumajanduse lahutamatu osa ja neid vältida pole võimalik. Väga oluline on neid aga ära tunda, mis iseenesest ei olegi nii väga keeruline, keeruline on aga tunnetada, millal mull võib lõhkuda. Eriti oluline on turult õigel ajal lahkumine investorite jaoks. Lahkud liiga vara ning turg jätkab tõusu, jääb tulu saamata ning võidavad konkurendid. Lahkud liiga hilja, on kaotused suured.

08.03.2018 10.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto