Sisukord
Uudised
Tänane leht
09.03.2018
Eesti ID-kaardi kriisi lahendamine neelas RIAlt seitsmekohalise summa (1) Erakonnad kavaldavad miljarditehase teemal (19) Salakaupa vedanud mereväelased jäid karistuseta (5) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Majandus Kuidas tekivad majandusmullid? (2) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Välismaa Soome teadur: idanaabri pikaaegsed psühholoogilised katsed on muutnud meid ettevaatlikuks Postimehe sõjareportaaž Donbassist: «Sõjaromantikat on kuhjaga, aga õiget sõda pole» (15) KOHALIK VAADE. Leedu müstilise pedofiilide klanniga seotud kuulujutt kerkis taas pinnale Arvamus Kaur Maran: puidutehas ja mantra teadmatusest (35) Lugeja tselluloositehasest: laastatud metsad ja mürgitatud jõed ei ole minu Eesti (20) Henrik Roonemaa: troll pole kõiges süüdi Vallo Mulk tselluloositehasest: planeering ilma kokkuleppeta, mõjud ilma riskideta (8) Postimees 1932. aastal: eesti rahvas tahab magada Juhtkiri: kas riigireform seisab, roomab või lendab? Mihkel Mutt: kes meist on õige eestlane? (21) Kultuur Kodumaa kauniduse pühitsemine läbi liikuvate piltide Sport Tõestatud: Meistrite liigas maksavad kogemused Šipulin ja Rastorgujevs valasid haavale palsamit (1) Kas WRC-sari kiusab alusetult kiireid rallimehi? Tartu Tartu lõi lauda ellujäämise kunstid Linnal pole raha Tamme kooli ruumipuuduse lahendamiseks Aasta parimaks kuulutatud ehitised valmisid kvaliteedibuumi ajal Tallinna kultuuriklubi salongiõhtu jõuab Tartusse Leil, mis paneb saunagurmaanid nurru lööma Jüri Kõre: hoolduskindlustus hoolekannet päästmas Raamatukogust võib koju tulla kasvõi pilliga Noored leiavad koolist uue kutsumuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga

5 min lugemist
Tselluloositehast kavandava Est-For Investi juhatuse liige Margus Kohava. FOTO: Mihkel Maripuu

Valitsus läheb Est-For Investi tselluloositehase uuringutega edasi, hoolimata tartlaste meeleheitlikust vastuseisust ja Tartu linnavolikogu pöördumisest eriplaneeringu lõpetamiseks.

Tellijale Tellijale

Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) kiitis eile valitsuse pressikonverentsil Tartu volikogu, kuid jäi kindlaks juba valitud teele: tselluloositehase eriplaneeringuga minnakse edasi. «Tehast keskkonna arvelt teha ei saa: kui lõhub keskkonda ja uuringu tulemus seda näitab, siis järgmisesse faasi edasi minna ei saa,» ütles ta.

Majanduskasvu kindlustamiseks ja väärindamata puidu odava väljaveo piiramiseks rõhutasid uuringute vajadust ka riigihalduse minister Jaak Aab (Keskerakond) ja rahandusminister Toomas Tõniste (IRL).

«Ohtusid on väga palju, aga uurime selle välja. Väidetakse, et valmib tehas, mis reostab ja haiseb, aga me ei tea seda,» lausus Aab. «Riigihankega valitakse konsultandid ja võetakse arvesse ka avalikkuse ettepanekud. Avalikkuse kaasamine algab nüüd.»

08.03.2018 10.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto