Sisukord
Uudised
Tänane leht
09.03.2018
Eesti ID-kaardi kriisi lahendamine neelas RIAlt seitsmekohalise summa (1) Erakonnad kavaldavad miljarditehase teemal (19) Salakaupa vedanud mereväelased jäid karistuseta (5) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Majandus Kuidas tekivad majandusmullid? (2) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Välismaa Soome teadur: idanaabri pikaaegsed psühholoogilised katsed on muutnud meid ettevaatlikuks Postimehe sõjareportaaž Donbassist: «Sõjaromantikat on kuhjaga, aga õiget sõda pole» (15) KOHALIK VAADE. Leedu müstilise pedofiilide klanniga seotud kuulujutt kerkis taas pinnale Arvamus Kaur Maran: puidutehas ja mantra teadmatusest (35) Lugeja tselluloositehasest: laastatud metsad ja mürgitatud jõed ei ole minu Eesti (20) Henrik Roonemaa: troll pole kõiges süüdi Vallo Mulk tselluloositehasest: planeering ilma kokkuleppeta, mõjud ilma riskideta (8) Postimees 1932. aastal: eesti rahvas tahab magada Juhtkiri: kas riigireform seisab, roomab või lendab? Mihkel Mutt: kes meist on õige eestlane? (21) Kultuur Kodumaa kauniduse pühitsemine läbi liikuvate piltide Sport Tõestatud: Meistrite liigas maksavad kogemused Šipulin ja Rastorgujevs valasid haavale palsamit (1) Kas WRC-sari kiusab alusetult kiireid rallimehi? Tartu Tartu lõi lauda ellujäämise kunstid Linnal pole raha Tamme kooli ruumipuuduse lahendamiseks Aasta parimaks kuulutatud ehitised valmisid kvaliteedibuumi ajal Tallinna kultuuriklubi salongiõhtu jõuab Tartusse Leil, mis paneb saunagurmaanid nurru lööma Jüri Kõre: hoolduskindlustus hoolekannet päästmas Raamatukogust võib koju tulla kasvõi pilliga Noored leiavad koolist uue kutsumuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna kultuuriklubi salongiõhtu jõuab Tartusse

1 min lugemist
Märt Treier FOTO: TPM

Aprillis toimub Tartus esimene muidu Tallinnas tegutseva Beethoveni sõprade klubi (BSK) kohtumine, kus saab professor Rein Taagepera mõtteid kuulata.

Klubi leidis tee Tartusse, kuna mitu selle liiget on käinud aastaid pealinnas kultuuriõhtutel. «Kui nende inimeste visadus ja huvi on nii suur, siis miks ei võiks tallinlased leida maakaardilt üles ka Tartu,» selgitas Märt Treier, kes on ühtlasi üks sarja eestvedajaid. Ta lisas, et sedasi saavad üritusest osa ka teised tartlased, kelle väärtused ja huvid klubiliste omadega kattuvad. Järgmist BSK üritust võib Tartusse oodata ilmselt sügisel. 

Professor Rein Taagepera kutsuti aga külaliseks, sest Treieri väitel on Taagepera elutöö nii kaalukas ja kirev, et ei olnud isegi mõttes, et temast ei saaks nende külaline. «Õnneks pidas ta pikema veenmiseta vajalikuks ja huvitavaks meiega kokku saada ja vestelda,» rääkis Treier. 

Lisaks tubastele vestlusringidele rännatakse ka välismaal ja mööda Eestit. Näiteks on klubiliste hooaja avaüritus Hiiumaal.

Klubi, mis käib koos juba neljandat hooaega, sai nime hoopiski Vikerraadio muusikasaatelt «Beethoveni sõber», mida Treier kaks hooaega juhtis. «Saatel tekkis oma austajaskond ja hakkasimegi koos käima,» ütles Treier. Klubi käib koos, et arutleda intiimses õhkkonnas vahetult nii kultuuri kui ühiskonna üle. «Meie eripära ongi see, et keegi ei pea loengut, jutud räägitakse ära intensiivse vestluse käigus,» sõnas Treier. Seetõttu on külalisi palutud küsitlema ka Joonas Hellerma, Kaja Kärner ja Peeter Helme. 

Kuna klubi on Treieri väitel juba perekonna moodi, siis võhivõõrad naljalt nendega ei liitu. «Samas – kui meeldivad inimesed leiavad, et meiega on huvitav ja vaim vajab üha tühisematele asjadele keskenduvas maailmas virgestamist, saab huvist märku anda,» nentis Treier. 

Seotud lood
08.03.2018 10.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto