Sisukord
Autorid
Tänane leht
09.03.2018
Eesti ID-kaardi kriisi lahendamine neelas RIAlt seitsmekohalise summa (1) Erakonnad kavaldavad miljarditehase teemal (19) Salakaupa vedanud mereväelased jäid karistuseta (5) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Majandus Kuidas tekivad majandusmullid? (2) Valitsus ja Est-For astuvad miljarditehase uuringuga ühte jalga (18) Välismaa Soome teadur: idanaabri pikaaegsed psühholoogilised katsed on muutnud meid ettevaatlikuks Postimehe sõjareportaaž Donbassist: «Sõjaromantikat on kuhjaga, aga õiget sõda pole» (15) KOHALIK VAADE. Leedu müstilise pedofiilide klanniga seotud kuulujutt kerkis taas pinnale Arvamus Kaur Maran: puidutehas ja mantra teadmatusest (35) Lugeja tselluloositehasest: laastatud metsad ja mürgitatud jõed ei ole minu Eesti (20) Henrik Roonemaa: troll pole kõiges süüdi Vallo Mulk tselluloositehasest: planeering ilma kokkuleppeta, mõjud ilma riskideta (8) Postimees 1932. aastal: eesti rahvas tahab magada Juhtkiri: kas riigireform seisab, roomab või lendab? Mihkel Mutt: kes meist on õige eestlane? (21) Kultuur Kodumaa kauniduse pühitsemine läbi liikuvate piltide Sport Tõestatud: Meistrite liigas maksavad kogemused Šipulin ja Rastorgujevs valasid haavale palsamit (1) Kas WRC-sari kiusab alusetult kiireid rallimehi? Tartu Tartu lõi lauda ellujäämise kunstid Linnal pole raha Tamme kooli ruumipuuduse lahendamiseks Aasta parimaks kuulutatud ehitised valmisid kvaliteedibuumi ajal Tallinna kultuuriklubi salongiõhtu jõuab Tartusse Leil, mis paneb saunagurmaanid nurru lööma Jüri Kõre: hoolduskindlustus hoolekannet päästmas Raamatukogust võib koju tulla kasvõi pilliga Noored leiavad koolist uue kutsumuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: troll pole kõiges süüdi

2 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Toomas Huik

Mõni päev tagasi sattusin lugema Andrew Keeni kuulsat raamatut «The Cult of the Amateur». See Ameerika Ühendriikides elav briti päritolu ettevõtja ja mõtleja kirjutab väga täpselt lahti, milleni viib see, kui uuel ajastul võib igaüks meist olla tegija: ajakirjanik blogis, kommentaator Facebookis, teadlane Wikipedias, kunstnik, muusik või kes tahes.

Tellijale Tellijale

Ta kirjeldab maailma, kus tavainimese ja eksperdi sõnal on võrdne kaal ja pilab USA Ränioru eliiti, kes sellist kõigi eluvaldkondade «demokratiseerimist» kahel käel üles tõstab ja selle tulevikuks kuulutab, nägemata, milliseid pöördumatuid tagajärgi see ühiskondadele endaga kaasa toob. «Cult of the Amateur» ilmus muide juba 2007. aastal ehk ammu enne seda, kui kõik need asjad juhtuma hakkasid, millest ta kirjutab. Facebook oli tol ajal vaid üks pisike firma ning nutitelefonide revolutsioon polnud alanudki.

08.03.2018 10.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto