Sisukord
Talisport
Tänane leht
10.03.2018
Eesti Piiga jäigi puhkama Kallas valis varjudemängu (14) Välismaa Vägivald naasis Sri Lankale (2) AJA PEEGEL. Ungarlaste enesemõistmisest, ajalooline perspektiiv (1) Orbán tüürib Ungarit mittevabade riikide sekka (8) Arvamus Ferdinand Johann Wiedemann - kümnete keeltega hakkama saav polüglott, kes ei öelnud ära klaasist heast veinist Evelyn Kaldoja: koht, kus eelistan viha hirmule (9) Jelena Skulskaja: elu läheb kunstiks üle alati punase tulega (1) Postimees 1994. aastal: Tallinn oli leinarüüs Nädala nägu: antipoliitiku kehastus (2) EKI keelekool: miks ei tohiks suruda tuletist «ümbertöötus» «ümbertöötluse» asemele? (10) Sport Saskia Alusalu: Spordis ei maksa välimus, vaid tulemus! (6) Spordi lühiuudised Koolitulistamises õpilase kaotanud eestlanna ei saa ka kolm nädalat hiljem magada Rallieksootika muutub igapäevasemaks Kas põhiturniiri võidab Saaremaa või Pärnu? Joosep Susi: tähtis või tähtsusetu? Tervis VIDEO: Kes talvel metsas magab, on napakas? (1) Tarbija Aega alustada aiandusega aknalaual AK Märtsipommitamise varju jäänud nüansid: ajaloolane Kalmar Ulm näitab kultushooneid, mida tänapäeva Tallinnast enam ei leia (2) Vikerkaar loeb. Ihade loova potentsiaali mõttetu kammitsemine? (1) Sarrazini lünktabelid Esoteeriliste sugemetega psühholoogiaõpik algajaile Fossiilakadeemik soovitab Eestimaale eutanaasiat (2) Alternatiivsed rännakud ehk Tallinna klubid 4/4 taktimaailm ehk Tallinna alternatiivne tantsumuusikaskeene Aivar Tõnso: 1990ndatel oli metsikum aeg kui praegu Optimistliku tehnokraadi õhtuõpik Eesti riigi ämmaemandad ehk kes õigupoolest olid Eesti esimesed advokaadid? Peeter Langovits: Valter Ojakääru meeletu maailm Ferdinand Johann Wiedemann - kümnete keeltega hakkama saav polüglott, kes ei öelnud ära klaasist heast veinist Arter Viking Line’i tippjuht otsib kunagi Ahvenamaal kohatud eestlasi Pimekohting itaallasega. Alfa Romeo GTV Ütled Kerstenbeck, mõtled Vanemõde Saskia Alusalu: Spordis ei maksa välimus, vaid tulemus! (6) Filmiarvustus: Andrea Bocelli eluloofilm «Vaikuse muusika» ei vääri vaatamist Oscarite gala on kleidiparaadide ema Kuidas ERR olümpiaküla ukse taha tõsteti: talimängud käivitasid Eestis telesõja (8) Justin Petrone: midagi ei jää maha VIDEO: Kes talvel metsas magab, on napakas? (1) Kas lapsele medali andmine teeb hoopis karuteene? (1) Pille Enden teeb tiramisut piisakese Vana Tallinnaga Robotitest fooliumtrussikuteni: mis täna veider, see homme argipäev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas ERR olümpiaküla ukse taha tõsteti: talimängud käivitasid Eestis telesõja

6 min lugemist
  • Jurist märkab, et ERR pole olümpiat kajastanud nii, nagu reeglid ette näevad.
  • Jurist saadab ERRile kirja, nõudes kehtestatud reeglitest kinnipidamist.
  • ERR vastab, et nemad on teinud kõike korrektselt.
  • Lõpuks tühistab ROK ERRi ajakirjanike olümpiaakrediteeringud. Mis läks viltu?
Eesti Meedia peaprodutsent Marko Kaljuveer Kanal 2 olümpiastuudios. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanikud kaotasid Pyeongchangi talimängude lõpusirgel oma akrediteeringu. Nad ei tea seniajani, mille pärast. ERRi spordijuht Rivo Saarna on veendunud, et nemad on käitunud korrektselt. Rahvusvaheline Olümpiakomitee nii ei arva. Eesti Meediat esindav advokaat ka mitte.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellal, kui Eesti sportlased, alates Kristjan Ilvesest ja lõpetades Algo Kärbiga, heitlesid Pyeongchangis maailma paremiku vastu, pidasid Eesti kaks suurt meediaorganisatsiooni, ERR ja Eesti Meedia, kaadri taga võitlust teineteisega. Eesti Meedia kaitses oma ärihuve, sest oli nii Pyeongchangi kui ka 2020. aasta Tokyo suveolümpia teleülekannete õiguse hankimiseks kulutanud kopsaka summa. Ajakirjanduses väljahõigatud 700 000 eurot nimetab Eesti Meedia peaprodutsent Marko Kaljuveer nonsensiks, mis «ületab lõpliku hinna väga suurelt». (Täpset summat ei saa ta Euroopas olümpia ülekandeõigusi omava Discovery meediakontserniga sõlmitud lepingu konfidentsiaalsusest tulenevalt avaldada.)

ERR jällegi püüdis täita talle Eesti seadustega pandud kohustust informeerida Eesti inimesi olulistest sündmustest, sealhulgas meie sportlaste esinemisest olümpial. Kuna ERR oli olümpia ülekandeõigused kaotanud ajaloos esimest korda täies mahus eraettevõttele, Eesti Meediale, oli ta sattunud oma ülesannete täitmisega kitsikusse.

09.03.2018 12.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto