Sisukord
Heureka
Tänane leht
12.03.2018
Eesti Taliolümpiamängude ülekandmine oli Eesti Meediale majanduslikult kasumlik (1) Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Majandus Repinski toetusrahast: idee oli oma, aga initsiatiiv mujalt (6) POSTIMEHE INTERVJUU Viru hotelli juht: Soome alkoturistid asenduvad kultuurituristidega (2) Pidu katku ajal: toetused omadele poistele kasvasid kui imeväel (18) Läti pankades käib endiselt rahapesu (3) Välismaa Kohtumine Kim Jong-uniga: kas Trumpi järjekordne reality-show? Kreeka ootab Makedoonialt nimetülis konkreetseid samme POSTIMEHE INTERVJUU. Vabariiklane ja demokraat lähevad baari... Arvamus Margus Amor: kuidas saada lätlased hoopis Eestisse tervislikule ostureisile? Jaanus Piirsalu: aeglaselt kulgev tripper Lugeja Matti Vattula: appi, mind hirmutatakse! (12) Postimees 1936. aastal: Rootsi mälestussammas Narva lahinguväljale Jaak Vilo: kas haridus on kallis? Proovige harimatust (6) Juhtkiri: searaha haiseb endiselt Karmo Tüür: Vene-Eesti suhted – kolm võimalust Kultuur Ohutu pastelne värk Lavamaagia järele janunev Erki Pärnoja Kaks sikku purdel Lähis-Ida moodi Sport Kuningas on elus, elagu kuningas! Alusalu ja Liiv tõid Adaverre olümpiavaimu Tallinn Fotoreportaaž: Postimehe ringkäik salapärases Tallinna toomkirikus (2) Teadus Kogu Twitteri ajalugu hõlmanud uuring: valeuudised levivad tõestest mitu korda kiiremini (3) Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama (17) Tartu Elva valla valik: kas ujula asemel säästuvann või mitte midagi Hunt kui sümbol uutes ja vanades hundinimedes Kes maksab kõrghariduse eest? Keegi ei tea Tippkarateka Marko Luhamaa: oluline on keskenduda tööle ja tulemusele mitte mõelda, küll siis tuleb ka tulemus Milleks uurida tselluloositehase mõju erinevust Kärknas või Vorbusel? (2) Ränilinnas kerkivad põllule kortermajad Rannar Raba: Ei on ei (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uued tehnoloogiad sunnivad Euroopat GMO-piiranguid lõdvendama

3 min lugemist
  • Euroopa Liit peab otsustama, kas rangeid GMO-regulatsioone tuleks lõdvendada.
  • Kehtivad reeglid on pannud eurooplased rahvusvaheliselt ebasoodsasse olukorda.
  • Taimebiotehnoloogi sõnul pole keegi GMO toidutaime söömise tõttu surnud.
Taimearetus. FOTO: Fabio Muzzi/AFP/Scanpix

Viimase viie-kuue aasta jooksul on nime CRISPR-Cas9 all tuntud uudne meetod geenitehnoloogia maailmas revolutsiooni teinud. Nüüd seisab Euroopa Liidul ees otsustamine, kas senisest täpsema ja odavama meetodi kasutusele võtuks tuleks lõdvendada teiste riikidega võrreldes suhteliselt rangeid GMO-regulatsioone.

Tellijale Tellijale

Viimase viie-kuue aasta jooksul on nime CRISPR-Cas9 all tuntud uudne meetod geenitehnoloogia maailmas revolutsiooni teinud. Nüüd seisab Euroopa Liidul ees otsustamine, kas senisest täpsema ja odavama meetodi kasutusele võtuks tuleks lõdvendada teiste riikidega võrreldes suhteliselt rangeid GMO-regulatsioone.

Nimelt tuli Euroopa Kohtu peaadvokaat hiljuti välja juriidilise hinnanguga, mille järgi ei ole õige CRISPRi ja teiste täpsete geenitehnoloogiate kasutamist nn traditsiooniliste GMOdega ühtemoodi reguleerida. Kuivõrd sedalaadi hinnangud võetakse üldjuhul ka kohtus arvesse, võib veel selle aasta sees oodata geenmuundatud taimede vallas olulisi muutusi.

10.03.2018 13.03.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto